Sala widowiskowa ChOK wyremontowana. Jak się zmieniła?

Box2 Chełmża
fot. ChOK

W Chełmżyńskim Ośrodku Kultury zakończono prace nad remontem w sali widowiskowej. Choć na pierwsze występy zapewne przyjdzie jeszcze trochę poczekać, to już teraz można oglądać efekty kompleksowego remontu. I mowa tu nie tylko o odmalowanych ścianach, ale też dostosowaniu obiektu do szerszego zakresu oferty kulturalnej. Jak wygląda sala po remoncie?

Prace prowadzone były w dość szerokim zakresie. Wszystko po to, aby poprawić funkcjonalność obiektu, a także umożliwić zwiększenie atrakcyjności oferty kulturalnej, przygotowywanej przez tutejsze instytucje – Chełmżyński Ośrodek Kultury oraz Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Juliana Prejsa.

REKLAMA

Modernizacja objęła więc przebudowę sceny, wymianę instalacji elektrycznej czy też zakup nowego wyposażenia. Szczególnie wyjątkowo prezentuje się teraz właśnie scena. Dzięki odpowiedniej przebudowie, możliwe jest przedłużenie jej za pomocą dodatkowych 37 podestów scenicznych. To, jak zostały skonstruowane, umożliwia swobodne łączenie poszczególnych modułów. Daje to dodatkowe opcje przy organizowaniu wydarzeń, pozwalając na dostosowywanie sceny do potrzeb konkretnej imprezy. Zamontowana została także nowa kurtyna oraz kratownice do montażu oświetlenia scenicznego.

Stary parkiet był już zniszczony, dlatego konieczne było przeprowadzenie renowacji. Nowego koloru nabrały też ściany i sufit, a w oknach zainstalowano rolety. Poprawie uległa także akustyka sali. Wszystko za sprawą pojawienia się mat wygłuszających.

Dzięki modernizacji sali, Chełmżyński Ośrodek Kultury będzie mógł teraz wzbogacić swoją działalność kulturalną, poszerzając ofertę. Sala widowiskowa zyskała nowy potencjał. Dużą rolę odgrywa tu właśnie zakupione wyposażenie. Z pewnością przekonają się o tym ci, którzy będą świadkami organizowanych tu koncertów, spektakli i szeregu różnych innych wydarzeń. Sala zapewnia teraz bardziej komfortowe warunki, zarówno dla publiczności, jak i występujących. Remont obiektu pomoże w realizacji kierunku, w którym zmierza chełmżyński sektor kultury.

Modernizacja sali widowiskowej ChOK była możliwa dzięki wsparciu środków z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Inwestycja jest jednym z efektów wdrażania Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność dla obszaru Lokalnej Grupy Działania Ziemia Gotyku na lata 2016-2023. Całkowita wartość projektu wyniosła 329 355,50 zł, z czego 115 484 zł stanowiło wsparcie z EFRROW. 

Na powrót wydarzeń w sali trzeba będzie jeszcze pewnie trochę poczekać. Ile? To zależy od tego, jak długo obowiązywać będą jeszcze obostrzenia przeciwepidemiczne. Z pewnością jednak, mieszkańcy różnicę zauważą. 

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *