Rzęczkowo: ukradziono cielaka, potem zostawiono go na polu. Policja sugeruje sprawcę w komunikacie?

112 Box2 Wiadomości Zławieś Wielka
fot. Łukasz Piecyk (ilustracyjne)

W nocy z piątku na sobotę z jednego z gospodarstw w Rzęczkowie (gm. Zławieś Wielka) ukradziono cielaka pozostającego bez nadzoru na polu, a następnie zostawiono jego wybrakowane truchło. Nie wiadomo, kto był sprawcą, ani też ilu ich było, kontrowersje natomiast wzbudziła treść komunikatu wydanego przez policję w Złejwsi Wielkiej.

Komunikat, który dziś po południu pojawił się na stronach Urzędu Gminy Zławieś Wielka głosi:

REKLAMA

Sytuacja może, ale nie musi mieć nic wspólnego z przemieszczającymi się grupami uchodźców. Są to osoby nie posiadające dostatecznych środków na życie i mogące posuwać się do tego typu zachowań.
Prosimy o powiadamianie PP Zławieś Wielka oraz KP Chełmża o osobach, emigrantach szukających schronienia, pracy, ewentualnie pomocy w formie wyżywienia bądź pieniędzy.

Ten fragment oburzył wielu mieszkańców, który wyrazili swoje zdanie na jednym z portali społecznościowych, oto niektóre wpisy:

Wstyd mi za to, że mieszkam w gminie której ktoś dopuszcza się takiej manipulacji!

Ten komunikat jest skandaliczny i prymitywny, wstyd.

Naprawdę?! To chyba jakiś żart! Takie pismo wyszło z instytucji do której powinniśmy mieć zaufanie! To przecież szyta grubą nicią manipulacja i szerzenie nienawiści. Nie mogę znaleźć słów żeby wyrazić swoje zażenowanie i oburzenie! Wstyd, naprawdę wstyd!

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.