Rząd przedłuża obostrzenia. Do kiedy?

Box2 Wiadomości

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował dziś po godz. 11:00 o przedłużeniu obostrzeń, obowiązujących do tej pory do 9 kwietnia. Do kiedy utrzymają się obecne obostrzenia?

Obowiązujące do 9 kwietnia obostrzenia zostają przedłużone do 18 kwietnia. W przyszłym tygodniu mają zostać podjęte decyzje co do ewentualnych zmian. Nie wiadomo jeszcze, czy możemy liczyć na ich poluzowanie. Wiele będzie zależeć od tego, jak będą wyglądały dane dotyczące zakażeń. W przyszłym tygodniu będzie już wiadomo, jaki wpływ na liczbę zakażeń będą miały minione święta wielkanocne.

REKLAMA

– Ostatnie wyniki, które dają pewną nadzieję, są jeszcze zbyt słabym sygnałem, żeby traktować je optymistycznie. Cały czas w szpitalach mamy trudną sytuację, która zróżnicowana jest regionalnie – uzasadniał minister Adam Niedzielski.

– Konsekwencje ewentualnej zwiększonej mobilności w okresie świąt będą widoczne w następnym tygodniu, dlatego podjęliśmy decyzję, że zasady bezpieczeństwa, które obowiązują przedłużamy do 18 kwietnia – dodawał szef resortu zdrowia.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *