Ruszyły zgłoszenia do Półmaratonu Chełmżyńskiego i Chełmżyńskiej Dziesiątki

Box2 Chełmża Sport Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

1 maja odbędą się XVIII Półmaraton Chełmżyński oraz Chełmżyńska Dziesiątka. Biegacze wystartują w odstępie 15 minut z punktu ustawionego przy ul. Chełmińskiej. Chętni mogą już zgłaszać się do udziału.

Najpierw ruszy Półmaraton Chełmżyński. Równo o godz. 10.00 zawodnicy pobiegną z punktu startu w trasę liczącą 21,097 km. Droga, którą będą mieli do pokonania, przebiegać będzie przez Chełmżę, Małą Grzywnę, Mirakowo, Sławkowo, Zalesie, Pluskowęsy i finalnie powróci do Chełmży. Trasa ta posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, a więc oznakowany będzie na niej każdy kilometr. Na 7. i 14. kilometrze ustawione będą punkty odżywcze z napojami, gdzie będzie można naładować akumulatory w trakcie biegu. Półmaraton trzeba jednak przebiec w określonym czasie, ustanowiono bowiem trzygodzinny limit.

REKLAMA

Chełmżyńska Dziesiątka wystartuje z tego samego miejsca o godz. 10.15. Trasa przebiegać będzie przez ul. Chełmińską do ul. 3 Maja, następnie drogą nr 551 i 649 do miejscowości Pluskowęsy, po czym zawraca i prowadzi z powrotem, aż na chełmżyński Rynek. Tutaj również znajduje się punkt z napojami (na 3. kilometrze) i również biegaczy ograniczy limit czasowy – 1,5 godziny na pokonanie 10-kilometrowej trasy. 

W przypadku obu biegów organizatorzy zapewniają opiekę lekarską zarówno na trasie, jak i na mecie. Można już zapisywać się do udziału w obu wydarzeniach. Dla mieszkańców Chełmży oraz osób po 70. roku życia udział jest bezpłatny. Pozostali muszą liczyć się z wpisowym, którego wysokość zależy od wybranej trasy. W przypadku Półmaratonu jest to 40 zł. Przy Dziesiątce natomiast opłata jest o połowę mniejsza i liczy 20 zł. Uczestnicy obu biegów po dotarciu na metę zaproszeni są do wspólnego, ciepłego posiłku regeneracyjnego. Rejestracja zakończy się 27 kwietnia. Obie imprezy organizuje miasto Chełmża. 

Uczestnicy, którzy ukończą jeden z biegów, otrzymają po wszystkim okolicznościowy medal. Najlepsi biegacze, w podziale na kategorie kobiet i mężczyzn, otrzymają puchary i nagrody rzeczowe. Ponadto po ceremonii wręczenia nagród odbędzie się losowanie nagród dodatkowych spośród wszystkich uczestników biegu. Zapowiadają się więc wielkie emocje i zdrowa rywalizacja, a wszystko to ze sportowym duchem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.