Ruszyły już zapisy na XI Majowe Spotkania Twórców Kultury i Sztuki

Box2 Powiat toruński
fot. Starostwo Powiatowe w Toruniu

12 maja na scenie amfiteatru Gminnego Parku Kultury w Łubiance zaprezentują się malarze, rzeźbiarze, poeci, rękodzielnicy, muzycy i tancerze związani z powiatem toruńskim. Zgłoszenia uczestników są przyjmowane do 3 maja.

11. edycja Majowych Spotkań Twórców Kultury i Sztuki Powiatu Toruńskiego zawita tym razem do Łubianki. Prezentacje artystów z naszego regionu będzie można zobaczyć na scenie amfiteatru Gminnego Parku Kultury w Łubiance.

REKLAMA

Do 3 maja wydział edukacji i spraw społecznych Starostwa Powiatowego w Toruniu czeka na zgłoszenia od malarzy, rzeźbiarzy, poetów, rękodzielników, muzyków i tancerzy, którzy chcieliby się zaprezentować.

Doroczne Majowe Spotkania to okazja do spojrzenia z powiatowej perspektywy na tradycje kultywowane w poszczególnych gminach. Prezentacja dorobku twórczego, wspólna zabawa i śpiew sprzyjają integracji środowiska twórców kultury i sztuki – czytamy na stronie powiatu toruńskiego.

Kartę zgłoszenia można pobrać ze strony Starostwa Powiatowego. Następnie należy ją przesłać na adres: Starostwo Powiatowe w Toruniu, Wydział Edukacji i Spraw Społecznych, ul. Towarowa 4-6, 87-100 Toruń lub mailem na: m.sienkiewicz@powiattorunski.pl.

Zgłoszona grupa uczestników nie może liczyć więcej niż 30 osób. Do zgłoszenia oprócz karty należy dołączyć teksty piosenek, pieśni i poezji. Na majowe spotkania można zabrać własne eksponaty, wyroby rzemiosła i rękodzieła. Impreza rozpocznie się wczesnym wiosennym popołudniem w niedzielę (12 maja) o godz. 13.

Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu. Miłośnik architektury modernistycznej, piewca Rubinkowa.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *