Ruszyło kąpielisko w Józefowie

Box2 Lubicz Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Gminne kąpielisko zostało otwarte 27 czerwca i będzie funkcjonować do 31 sierpnia. Na plaży pojawił się świeży piasek, przebieralnie i więcej toalet. Nad bezpieczeństwem korzystających czuwa z kolei dwójka ratowników.

Plaża nad jeziorem Józefowo każdego roku przyciąga amatorów turystyki pieszej, rowerowej i kajakowej.  Przy brzegu rozmieszczonych jest także 36 stanowisk wędkarskich. Gmina rozpoczęła przygotowania do otworzenia plaży już w zeszłym roku, ale do końca nie było pewności, czy uda się uruchomić kąpielisko. Urząd m.in. przygotował dokumentację, niezbędną do zgłoszenia wodno-prawnego i opracował profil wody w jeziorze. Pierwsza kontrola wody zakończyła się pozytywną oceną stanu przygotowań do otwarcia sezonu. Kontrolowane było również samo zorganizowanie plaży, m.in. zgodność z aktualnymi przepisami sanitarnymi w związku ze stanem epidemii.

REKLAMA

Na plażę dowieziony został świeży piasek. Pojawiła się także większa liczba toalet z dostępem wody do mycia rąk i środków dezynfekujących oraz damska i męska przebieralnia. Miejsce do kąpieli i brodzik zostaną poszerzone o 2 m. Nad bezpieczeństwem kąpiących codziennie od 10.00 do 18.00 czuwa dwóch ratowników. Plażowicze w dalszym ciągu muszą przestrzegać dystansu społecznego, a także dezynfekcji rąk.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *