Ruszyła procedura budowy bloku na ul. Parkowej w Unisławiu

Box1 Wiadomości
Fot. Pixabay

Mieszkańcy gminy Unisław już od dawna zwracają uwagę na niedostatek mieszkań. Rozwiązaniem problemów mieszkalnictwa w gminie będzie budowa bloku. Zadaniem zajmie się nowo powołana przez gminę spółka. 

Na ul. Parkowej w Unisławiu, na działce należącej do gminy, powstanie budynek wielorodzinny. Władze gminy mają nadzieję, że taki ruch rozwiąże problemy mieszkańców dotyczące gospodarki mieszkaniowej. Na chwilę obecną ceny mieszkań w gminie są wysokie i nierzadko nie ustępują stawkom, jakie można spotkać w Toruniu czy w Bydgoszczy. Receptą na ten problem może być zwrot w kierunku budownictwa wielorodzinnego. Włodarze mają też nadzieję, że takie działania zachęcą mieszkańców do pozostania w gminie. Poza tym w miejscu, w którym stanie blok, znajdują się obecnie nieestetyczne garaże, zaburzające odbiór estetyczny otoczenia Urzędu Gminy Unisław. Nowoczesny budynek mieszkalny będzie doskonałym uzupełnieniem zachodniej części placu przy urzędzie. Inwestycja już w lutym otrzymała od radnych zielone światło i od razu pojawili się pierwsi chętni, by zamieszkać w tym miejscu. Ruszył proces projektowania. 

REKLAMA

Budynek będzie dostosowany do potrzeb starzejącego się społeczeństwa, nie zabraknie w nim wind i udogodnień dla osób niepełnosprawnych. Mieszkania w nowym bloku będą dostępne na sprzedaż – tłumaczy Jakub Danielewicz, wójt gminy Unisław.

Odpowiedzialność za przeprowadzenie procesu budowy bloku, sprzedaż mieszkań i bieżące utrzymanie obiektu ponosić będzie Unisławska Administracja Domów Mieszkalnych. Gminna spółka została powołana 29 września na Radzie Gminy Unisław.

Po przeanalizowaniu sytuacji, która panuje w chwili obecnej na rynku nieruchomości, widać, że jest potrzeba utworzenia spółki, która w sposób kompleksowy zajmie się zarówno budową i sprzedażą nieruchomości, jak i zarządzaniem nieruchomościami na terenie naszej gminy – zaznacza wójt Jakub Danielewicz. – Ta formuła budowania nie będzie też nadmiernie obciążać budżetu gminy, bo to spółka będzie odpowiadać za sfinansowanie inwestycji. Jeśli pierwsza budowa zakończy się sukcesem, to będziemy poważnie rozważać budowę kolejnych wielorodzinnych budynków. 

Szacowany koszt inwestycji to blisko 6 mln zł. Budowa najprawdopodobniej ruszy w przyszłym roku i powinna zakończyć się za dwa lata. 

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *