Ruszyła budowa ścieżki rowerowej w gminie Wielka Nieszawka

Box1 Wiadomości Wielka Nieszawka
fot. Urząd Gminy Wielka Nieszawka

Długo wyczekiwana inwestycja wreszcie się rozpoczęła. Wykonawca miał wejść na teren budowy w połowie października, jednak przez komplikacje związane z epidemią koronawirusa prace ruszyły w tym tygodniu.

O podpisaniu umowy na budowę ścieżki pisaliśmy tutaj:

REKLAMA

– Rower to nie tylko sposób na aktywny wypoczynek, ale też tani i praktyczny środek komunikacji, z którego mieszkańcy regionu korzystają coraz częściej. Bezpieczne i wygodne ścieżki zachęcają, by wybrać rower jako alternatywę dla samochodu. W obecnej perspektywie naszym priorytetem jest by powstawały długie trakty łączące kilka gmin i powiatów – mówił wówczas marszałek województwa Piotr Całbecki.

Budowa ścieżki rowerowej rozpoczęła się od strony Cierpic.

– Jest to długo wyczekiwana inwestycja na terenie gminy. Podniesie ona bezpieczeństwo mieszkańców i użytkowników ruchu drogowego – mówi wójt Gminy Wielka Nieszawka, Krzysztof Czarnecki.

Inwestycja ta kosztuje budżet gminy Wielka Nieszawka ponad 1,5 mln złotych i jest realizowana z trzech budżetów: województwa kujawsko-pomorskiego, powiatu toruńskiego i gminy Wielka Nieszawka. Ścieżka połączy Toruń z Cierpicami poprzez Małą Nieszawkę i Wielką Nieszawkę.

Wykonawca ma 12 miesięcy na wykonanie inwestycji. Z powodu problemów pracowników firmy wykonującej zlecenie z m.in. kwarantanną rozpoczęcie budowy nieco się przeciągnęło, dlatego też zakończenie budowy ścieżki przewiduje się na końcówkę 2021 roku.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *