Ruszył Punkt Szczepień Masowych w powiecie chełmińskim

Box2 Wiadomości
Fot. Starostwo Powiatowe w Chełmnie

Punkty Szczepień Masowych to jeden z rządowych pomysłów na przyspieszenie Narodowego Programu Szczepień. W każdym powiecie powinien powstać co najmniej jeden taki punkt. Starosta Zdzisław Gamański zdecydował, że w powiecie chełmińskim taki punkt zostanie zorganizowany na terenie Zespołu Opieki Zdrowotnej w Chełmnie przy pl. Rydygiera 1. 

Masowy Punkt Szczepień w powiecie chełmińskim ruszył 5 maja.

REKLAMA

– Szczepienia realizowane są w kontenerach otrzymanych od Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. W punkcie pracują dwa zespoły szczepienne. Uruchomienie punktu wymagało zabezpieczenia kontenerów w sprzęt komputerowy oraz stanowiska do wykonania szczepienia. Szczepienia realizowane są na bazie istniejącego potencjału kadrowego – informuje Marzanna Ossowska, dyrektorka Zespołu Opieki Zdrowotnej w Chełmnie. – Starostwo Powiatowe w Chełmnie partycypowało w procesie przygotowania masowego punktu szczepień w zakresie wykonania terenu pod miejsca parkingowe oraz oznakowania punktu. Starostwo wspomaga również zabezpieczenie osób kierujących ruchem oraz pracowników administracyjnych. 

Szpital w organizacji punktu wsparła także Powiatowa Straż Pożarna w Chełmnie, udostępniając namiot. Służy on jako poczekalnia dla osób oczekujących na szczepienie oraz dla osób po szczepieniu, które muszą odczekać 15 minut na obserwacji.

Szpital nadal realizuje szczepienia na dotychczasowych zasadach, zgodnie z rocznikowym harmonogramem szczepień. Od początku stycznia do końca marca w chełmińskim szpitalu udało się zaszczepić prawie 3 tys. osób. Warto również zaznaczyć, że szpital do tej pory nie zarejestrował niepokojących odczynów poszczepiennych u pacjentów. Dyrekcja przyznaje, że szczepienia w ZOZ idą sprawnie. Szpital nie spodziewa się wystąpienia problemów logistycznych w związku z dodatkowymi obowiązkami, obejmującymi organizację Masowego Punktu Szczepień. 

– Jest to wyzwanie, któremu na pewno sprostamy – zapewnia dyrektor Marzanna Ossowska.

Rejestracja do Punktu Szczepień Masowych w ZOZ Chełmno jest możliwa przez infolinię 989, stronę pacjent.gov.pl lub przez sms o treści: SzczepimySie, wysłany na nr tel. 664 908 556 lub 880 333 333. Szczepienia odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *