Ruszają zebrania wiejskie w gminie Lubicz. Do podziału ponad 700 tys. zł dla sołectw

Box2 Lubicz Wiadomości
Fot. ilustracyjne

Tegoroczny fundusz sołecki w gminie Lubicz to ponad 735 tys. zł. Środki zostały wyodrębnione z puli gminnego budżetu. To mieszkańcy poszczególnych miejscowości zdecydują, na jaki cel zostaną spożytkowane.

Wielkość środków finansowych, przyznanych poszczególnym miejscowościom, uzależniona jest od liczby osób, zamieszkujących dane sołectwo. Oznacza to, że zgodnie z ustawą o funduszu sołeckim, na większą pulę mogą liczyć większe miejscowości. Przykładowo, dla Brzezinka przyznano 25 tys. zł, a ponad 50 tys. zł przypadnie w udziale takim sołectwom, jak Złotoria czy Grębocin. Mieszkańcy na zebraniach wiejskich będą mogli zdecydować, jaką inwestycję należy zrealizować w ramach budżetu sołeckiego. Na spotkaniach pojawić ma się także wójt Marek Nicewicz.

REKLAMA

Szczegółowy harmonogram zebrań wiejskich dotyczących funduszu sołeckiego na 2022 r. dostępny jest tutaj. Pierwsze spotkanie – dla sołectwa Złotoria – odbędzie się już 30 sierpnia o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej w Złotorii. Ostatnie spotkanie – dla sołectwa Rogowo – zaplanowane zostało na 13 września.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *