Ruszają przedszkola w Łubiance. Zainteresowanie rodziców niewielkie

Box1 Łubianka Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 kwietnia 2020 r. dopuściło możliwość ponownego otwarcia przedszkoli, oddziałów przedszkolnych, punktów przedszkolnych i żłobków. Nie jest to jednak obowiązek, a decyzje podejmuje organ założycielski placówki. Najmłodsi mieszkańcy Łubianki będą mogli wrócić do przedszkoli.

Na terenie gminy Łubianka funkcjonują dwa niepubliczne przedszkola. Przedszkole Niepubliczne “Zamkolandia” w Zamku Bierzgłowskim rusza już dzisiaj, 6 maja. Natomiast Niepubliczne Przedszkole “Promyczek” w Biskupicach wznawia działalność od 11 maja. Na terenie gminy funkcjonują także w pięciu szkołach oddziały przedszkolne. Tylko jeden z tych oddziałów, dokładnie oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej w Pigży, zostanie ponownie otwarty.

REKLAMA

W pozostałych czterech szkołach funkcjonowanie oddziałów przedszkolnych pozostanie zawieszone z racji braku zainteresowania rodziców – tłumaczy Jerzy Zająkała, wójt gminy Łubianka.

Wójt Jerzy Zająkała dodaje, że bardzo niewielu rodziców zdecydowało się posłać dzieci do przedszkoli. Z tego względu restrykcyjne ograniczenia w ilości maluchów w placówkach nie będą przeszkodą, aby wszystkim dzieciom zapewnić opiekę. Na terenie gminy Łubianka ok. 120 dzieci korzysta z opieki w przedszkolach i mniej więcej taka sama ilość w oddziałach przedszkolnych. Tylko 10 proc. z nich wróci do placówek po ich ponownym otwarciu.

Łączna ilość dzieci, których rodzice zgłosili akces, nie przekroczy zalecenia jednego dziecka na 4 mkw powierzchni – wyjaśnia Jerzy Zająkała.

Żaden rodzic, chętny aby posłać dziecko do przedszkola, nie musi w związku z tym obawiać się odmowy przyjęcia.

Tagged

1 thought on “Ruszają przedszkola w Łubiance. Zainteresowanie rodziców niewielkie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.