Ruszają biblioteki w Czernikowie. Nowe zasady funkcjonowania

Box2 Czernikowo Wiadomości
fot. Urząd Gminy Czernikowo

W poniedziałek ponownie otwarte zostaną Gminna Biblioteka Publiczna w Czernikowie oraz filie w Mazowszu i w Osówce. W trosce o zdrowie mieszkańców i pracowników biblioteki wprowadzone zostały nowe zasady funkcjonowania instytucji na czas stanu epidemicznego.

Od 11 maja działalność wznowiły czernikowskie biblioteki. Pracownicy informują, że osoby z objawami takimi, jak kaszel lub katar – nie będą obsługiwane. Biblioteki będą funkcjonować tylko w oparciu o system wypożyczeń i zwrotów. Oznacza to, że nie ma jeszcze możliwości korzystania z wolnego dostępu do księgozbioru i innych przestrzeni w budynkach bibliotek. Książki można wypożyczać i zwracać tylko w specjalnie przygotowanym punkcie podawczym. Maksymalnie za jednym razem można wypożyczyć siedem książek. Każda pozycja po zwrocie do biblioteki będzie podlegać 14-dniowej kwarantannie.

REKLAMA

Nie można wypożyczać czasopism ani publikacji popularno-naukowych, nie ma też możliwości korzystania ze sprzętu komputerowego czy drukarki. Pracownicy apelują o telefoniczną, mailową lub internetową rezerwację książek. Pozwoli to uniknąć kolejek przed wejściem. W bibliotekach w godzinach 13.00-13.30 zaplanowano przerwę techniczną na dezynfekcję. Stosowanie rygoru sanitarnego jest konieczne, dlatego czytelnicy zobowiązani są do zasłaniania nosa i ust oraz zakładania rękawiczek jednorazowych. Przy punkcie podawczym należy także zdezynfekować dłonie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *