Rusza rozbudowa parku wiejskiego w Wytrębowicach. Wiemy, kiedy będzie gotowy

Box2 Łysomice Wiadomości
fot. nadesłane

Istniejący park wiejski zostanie rozbudowany do celów rekreacyjnych. Wykonawca zadania został już wybrany, a gmina 24 września podpisała z nim umowę. Jednym z najważniejszych elementów inwestycji będzie ogrodzenie stawu.

Umowa z wykonawcą z Nowej Chełmży została już podpisana. Zgodnie z jej założeniami, realizacja inwestycji powinna zakończyć się 23 października 2020 r. Oznacza to, że wykonawca będę miał miesiąc na rozbudowanie parku wiejskiego w Wytrębowicach, zgodnie z pierwotnym planem. Co się zmieni?

REKLAMA

Przede wszystkim teren przy istniejącym stawie zyska ogrodzenie panelowe. Znacznie zwiększy to bezpieczeństwo w tym miejscu, zwłaszcza, że najczęściej z parku korzystają dzieci i młodzież. Do tego zniwelowany zostanie teren istniejącego boiska do gry w piłkę nożną, a jego trawiasta nawierzchnia będzie wymieniona. Pojawią się też nowe piłkochwyty. Mieszkańcy już za miesiąc będą mogli spacerować nowymi alejkami rekreacyjnymi, odpoczywać na ławkach i cieszyć oko dodatkowymi nasadzeniami drzew liściastych i karłowatych. Planowana jest także instalacja oświetlenia LED-owego.

To nie jedyna inwestycja gminy Łysomice w tereny rekreacyjne. Kolejne przedsięwzięcie planowane jest w Papowie Toruńskim.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.