Rusza remont trzech ulic w Chełmży. Ile potrwają prace?

Box2 Chełmża Wiadomości
Prace trwają obecnie na ul. Toruńskiej, fot. Urząd Miasta Chełmży

Rozpoczyna się długo oczekiwany remont trzech ulic w Śródmieściu: ul. Szewskiej, Paderewskiego i św. Jana. Jak długo będą na nich pracować drogowcy? Co się zmieni na tych ulicach?

Urząd miasta w ubiegły piątek przekazał plac budowy wykonawcy – firmie Transbruk Barczyńscy – który odnowi trzy ulice w Śródmieściu. Chodzi o ul. Szewską na 390-metrowym odcinku od Sikorskiego do bł. Juty, ul. Paderewskiego (ok. 300 m) oraz ul. św. Jana (ok. 460 m).

REKLAMA

– Prace będą realizowane na odcinkach, które wymagają remontu – mówi Zdzisław Stasik, naczelnik Wydziału Gospodarki Miejskiej Urzędu Miasta Chełmży. – W taki też sposób ustalamy kolejność remontów dróg w naszym mieście. Te trzy ulice były w złym stanie technicznym. Na jezdni zostaną ułożone nowe asfaltowe nakładki. Roboty są również planowane na chodnikach, ale w tych miejscach, które jeszcze nie doczekały się remontu w poprzednich latach. W planach jest też regulacja studzienek i wpustów.

Jeśli zajdzie taka potrzeba i drogowcy natrafią na instalacje podziemne, których np. nie ma na planach, na plac budowy w każdej chwili będzie mógł wejść Zakład Wodociągów i Kanalizacji.

Remont tych trzech pochłonie łącznie ponad 1,7 mln zł i będzie w całości finansowany z budżetu miasta. Ile to wszystko potrwa? Te trzy zadania mają potrwać do 15 lipca.

Jakie utrudnienia czekają nas jeszcze w tej części miasta? W tym tygodniu ruszyły prace na ul. Toruńskiej. – Rozpoczęto następny etap inwestycji w ramach Zadania II, który rozpoczyna się od ul. Toruńskiej i obejmuje budowę sieci kanalizacyjnej i deszczowej z siecią przyłączeniową nieruchomości oraz sieci wodociągowej – informuje Urząd Miasta Chełmży. – Za powstałe utrudnienia spowodowane realizacją inwestycji przepraszamy.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu. Miłośnik architektury modernistycznej, piewca Rubinkowa.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *