Rusza rekrutacja do projektu “Mali Odkrywcy”

Box2 Lubicz Obrowo Wiadomości Wielka Nieszawka
Fot. materiały prasowe

W gminach na terenie powiatu toruńskiego rozpoczęła się rekrutacja do projektu „Mali Odkrywcy”. Inicjatywa realizowana jest przez trzy samorządy: gminę Lubicz, Obrowo oraz Wielka Nieszawka. Jakie dodatkowe zajęcia proponują dzieciom w ramach projektu?

Do projektu zaangażowanych zostanie 200 uczniów z klas I-III oraz 14 nauczycieli z siedmiu szkół podstawowych. Inicjatywa ta rusza od piątku 1 lutego i trwać będzie do końca wakacji.

REKLAMA

Celem projektu jest rozwijanie u młodzieży kluczowych kompetencji podczas m.in. zajęć z robotyki lub programowania. Dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi zostaną objęte specjalistycznym wsparciem: zajęciami z logopedą, grafomotorycznymi, artterapią czy zajęciami korekcyjno-kompensacyjnymi z ortografii – zgodnie z potrzebami szkół.

W jaki sposób z programu skorzystają nauczyciele?

Kadra pedagogiczna w trakcie szkoleń podniesie swoje kompetencje z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Szkoły zakupią  też pomoce dydaktyczne niezbędne do przeprowadzenia zaplanowanych zajęć.

  • Na terenie gminy Lubicz projekt realizowany będzie w Szkole Podstawowej w Złotorii oraz w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Grębocinie.
  • W gminie Obrowo projekt będzie realizowany w 3 szkołach – w Szkole Podstawowej w Łążynie II, w Szkole Podstawowej w Dobrzejewicach oraz w Szkole Podstawowej w Brzozówce.
  • W gminie Wielka Nieszawka zajęcia odbędą się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Małej Nieszawce.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *