Rusza konkurs fotograficzny “Żniwa w obiektywie” dla mieszkańców gminy Łysomice

Box2 Łysomice Wiadomości
fot. Pixabay

Wrześniowe dożynki w gminie Łysomice zostały w tym roku odwołane z powodu trwającej epidemii koronawirusa. W zamian za to zorganizowany został konkurs fotograficzny. Prace można przesyłać do końca sierpnia. Na laureatów pierwszych trzech miejsc czekają nagrody rzeczowe.

Konkurs fotograficzny “Żniwa w obiektywie” organizowany jest przez gminę Łysomice. Jego celem jest przede wszystkim popularyzowanie obrzędów dożynkowych i zwyczajów żniwnych. Konkurs kierowany jest do mieszkańców gminy Łysomice i polega na wykonaniu fotografii o tematyce żniwnej. Zdjęcie może przedstawiać m.in. pracę na roli, krajobraz, zwyczaje żniwne albo dożynkowe lub sprzęt rolniczy. Nie ma żadnych ograniczeń, co do wymagań sprzętowych i techniki fotograficznej. Jedynym warunkiem jest samodzielne wykonanie pracy przez uczestnika.

REKLAMA

Zdjęcia można nadsyłać od 27 lipca do 28 sierpnia. Gdzie? Na adres e-mail: paczkowska@lysomice.pl. W treści maila należy podać imię, nazwisko, wiek i numer kontaktowy oraz oczywiście załączyć fotografię w formacie .jpg. Zdjęcie można też wstawić w komentarzu pod postem na profilu facebook’owym gminy Łysomice, ale w takim przypadku także należy wysłać maila z danymi osobowymi. Zdjęcia, zmieszczone pod postem, mają natomiast szansę na zdobycie specjalnej nagrody za uzyskanie największej ilości polubień.

Zwycięzców poznamy 1 września. Na laureatów trzech pierwszych miejsc czekają nagrody rzeczowe. Przewidziana jest także specjalna nagroda wójta gminy Łysomice dla tej wsi, z której wpłynie najwięcej zgłoszeń konkursowych.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *