Rusza kolejny etap prac nad powstaniem Inkubatora Przedsiębiorczości w Chełmży

Chełmża
Fot. Łukasz Piecyk (archiwum)

Trwa realizacja inwestycji „Inkubator Przedsiębiorczości w Chełmży”. Budynek byłego szpitala przy ul. gen. J. Hallera 7 już niedługo zyska nowe życie. Prace nad jego przebudową mają się zakończyć w przyszłym roku.

Plany powstania w Chełmży Inkubatora Przedsiębiorczości sięgają kilku lat wstecz, jednak dopiero w tym roku udało się wprowadzić projekt w fazę realizacji. Budynek byłego szpitala przy ul. Hallera tym razem będzie miał okazję do przysłużenia się przedsiębiorcom. Możliwe będzie wynajęcie w nim pomieszczeń w celu prowadzenia działalności gospodarczej. Pomoże to w rozwoju tego sektora w samej Chełmży, ale też da szansę tym, którzy swoje pierwsze kroki w biznesie dopiero stawiają.

REKLAMA

Magistrat zlecił wykonanie robót budowlanych Firmie Handlowej BŁAŻEX J. L. Kulczak sp. jawna. Toruński wykonawca zobowiązał się do wykonania prac na potrzeby utworzenia w Chełmży Inkubatora Przedsiębiorczości. 

Zgodnie z umową przebudowa ma objąć nie tylko sam budynek po szpitalu, ale także tereny wokół niego. Dokładny zakres prac determinuje nowe przeznaczenie budynku. Niezbędne są w tym przypadku zmiany funkcjonalne układu pomieszczeń, zakładające m.in. wyburzenie niektórych ścian oraz wybudowanie nowych ścianek działowych. Plany przewidują gruntowny remont całego wnętrza, w tym docieplenie budynku czy wymianę instalacji wewnętrznych. Elewacja zostanie wyremontowana, a stropodach zrekonstruowany.

W nowym układzie we wnętrzu ma się znajdować od 14 do 17 pomieszczeń z przeznaczeniem na biura, a także pomieszczenia socjalno-sanitarne. Znajdzie się też miejsce na salę konferencyjną, która pomieści nawet 30 osób. Budynek będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. 

Teren wokół zostanie ogrodzony i dostosowany do wygody zarówno pieszych, jak i kierowców. Na zewnątrz znajdować się będzie również oświetlenie. Zasadzone zostaną również nowe drzewa. 

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, pochodzących z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Wykonawca na zrealizowanie zadania ma czas do 28 sierpnia 2020 r. Wartość kontraktu wynosi 3,1 mln zł. 

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *