Rusza kolejny etap prac nad powstaniem Inkubatora Przedsiębiorczości w Chełmży

Chełmża
Fot. Łukasz Piecyk (archiwum)

Trwa realizacja inwestycji „Inkubator Przedsiębiorczości w Chełmży”. Budynek byłego szpitala przy ul. gen. J. Hallera 7 już niedługo zyska nowe życie. Prace nad jego przebudową mają się zakończyć w przyszłym roku.

Plany powstania w Chełmży Inkubatora Przedsiębiorczości sięgają kilku lat wstecz, jednak dopiero w tym roku udało się wprowadzić projekt w fazę realizacji. Budynek byłego szpitala przy ul. Hallera tym razem będzie miał okazję do przysłużenia się przedsiębiorcom. Możliwe będzie wynajęcie w nim pomieszczeń w celu prowadzenia działalności gospodarczej. Pomoże to w rozwoju tego sektora w samej Chełmży, ale też da szansę tym, którzy swoje pierwsze kroki w biznesie dopiero stawiają.

REKLAMA

Magistrat zlecił wykonanie robót budowlanych Firmie Handlowej BŁAŻEX J. L. Kulczak sp. jawna. Toruński wykonawca zobowiązał się do wykonania prac na potrzeby utworzenia w Chełmży Inkubatora Przedsiębiorczości. 

Zgodnie z umową przebudowa ma objąć nie tylko sam budynek po szpitalu, ale także tereny wokół niego. Dokładny zakres prac determinuje nowe przeznaczenie budynku. Niezbędne są w tym przypadku zmiany funkcjonalne układu pomieszczeń, zakładające m.in. wyburzenie niektórych ścian oraz wybudowanie nowych ścianek działowych. Plany przewidują gruntowny remont całego wnętrza, w tym docieplenie budynku czy wymianę instalacji wewnętrznych. Elewacja zostanie wyremontowana, a stropodach zrekonstruowany.

W nowym układzie we wnętrzu ma się znajdować od 14 do 17 pomieszczeń z przeznaczeniem na biura, a także pomieszczenia socjalno-sanitarne. Znajdzie się też miejsce na salę konferencyjną, która pomieści nawet 30 osób. Budynek będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. 

Teren wokół zostanie ogrodzony i dostosowany do wygody zarówno pieszych, jak i kierowców. Na zewnątrz znajdować się będzie również oświetlenie. Zasadzone zostaną również nowe drzewa. 

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, pochodzących z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Wykonawca na zrealizowanie zadania ma czas do 28 sierpnia 2020 r. Wartość kontraktu wynosi 3,1 mln zł. 

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.