Run Toruń 2022. Na listach startowych już tysiąc osób

Box2 Toruń Plaza Wiadomości

Ponad 1 tys. osób zapisało się już na 11. edycję Run Toruń. Biegacze w trasę wyruszą już w niedzielę 15 maja. Dzień wcześniej odbędą się Biegi dla Dzieci z Toruń Plaza.

Run Toruń – Zwiedzaj ze Zdrowiem! organizowany jest od 2012 r. W tym roku impreza będzie upamiętniała 25-lecie wpisania Torunia na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Tegoroczna trasa zawodów będzie dokładnie taka sama, jak podczas poprzedniej edycji. Start i biuro zawodów mieścić się będą przy Centrum Handlowo-Rozrywkowym Toruń Plaza. Zawodnicy przebiegną przez tor żużlowy Motoareny i Park Bydgoski, a następnie skierują się w stronę Starego Miasta. Meta zostanie ulokowana na Bulwarze Filadelfijskim. Zapisać się na bieg można tutaj.

REKLAMA

Tradycyjnie na medalach dla biegaczy znajdzie się toruński motyw. W zeszłym roku widniał na nich pomnik Mikołaja Kopernika. Tym razem znajdzie się tam kościół św. Jakuba. o przekroczeniu linii mety i otrzymaniu medalu będzie można wykonać pamiątkowe zdjęcie przy zabytkowym budynku. Na dystansie 10 km na biegaczy będzie czekał złoty medal, dla uczestników biegu na 5 km – srebrny, a w przypadku biegów dla dzieci – brązowy. Szczegółowe informacje na temat biegów dostępne są na stronie organizatora.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.