Rozwiń swoje umiejętności obsługi komputera. Gmina Łysomice zaprasza na kurs

Box2 Łysomice Wiadomości
Fot. Pixabay

Mieszkańcy gminy Łysomice mają szansę podnieść swoje umiejętności obsługi komputera. W lutym ruszą bezpłatne szkolenia, organizowane przez Fundację Klucz do Przyszłości. Dedykowane są osobom w wieku powyżej 25 lat.

Szkolenia realizowane będą w 12-osobowych grupach. Kurs odbędzie się w ciągu 2 dni (2 x po 8 godz.). Jakie moduły tematyczne zostaną przygotowane?

REKLAMA

1. “Rodzic w Internecie”- jak bezpiecznie i mądrze nauczyć dziecko korzystania z sieci, nauka korzystania z podstawowych usług e- administracji np. składanie wniosków rodzina 500+, uzyskanie karty dużej Rodziny i inne.
2. „Mój biznes w sieci”- dla tych , którzy chcą założyć swój biznes. Uczestnik pozna dedykowane dla biznesu usługi e- administracji.
3. „Moje finanse i transakcje w sieci”- dla wszystkich, którzy chcą nauczyć się załatwiać sprawy prywatne, biznesowe, finansowe i urzędowe za pośrednictwem internetu. Konto bankowe, zakupy, rezerwacja podróży, wnioski o zaświadczenia i wiele innych.
4. „Działam w sieciach społecznościowych
5. „Tworzę własną stronę internetową z wykorzystaniem popularnych kreatorów
6. „Rolnik w sieci”, rolnicy dowiedzą się gdzie i jakie przydatne informacje mogą znaleźć w sieci, zapoznają się z najbardziej popularnymi portalami rolniczymi, nauczą się jak korzystać z podstawowych usług e-administracji
7. „Kultura w sieci” dla wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć gdzie w internecie szukać ciekawych i przydatnych zasobów szeroko pojętej kultury.

Pierwsze zajęcia odbędą się już w lutym. Dodatkowe informacje dostępne są w bibliotekach na terenie gminy Łysomice oraz u p. Justyny Paczkowskiej – tel. 56 678 32 22 wew. 38.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *