Rozpoczęły się wypłaty 300+. W tym roku zmiany w programie

Box2 Chełmża

Rozpoczęły się wypłaty świadczenia 300+ w ramach programu “Dobry start”. Jednorazowa coroczna wypłata 300 zł na uczące się w szkole dziecko przysługuje do ukończenia 20. roku życia (24 w przypadku osób z niepełnosprawnościami). Przypominamy, że od tego roku wnioski można składać jedynie elektronicznie.

Przyznawaniem i wypłatą 300 zł na wyprawkę szkolną od teraz zajmie się ZUS. Zmiany obejmują nie tylko konieczność złożenia wniosku drogą elektroniczną, ale też bezgotówkową wypłatę pieniędzy na konto.

REKLAMA

O świadczenie ubiegać się można w terminie od 1 lipca do 30 listopada. Jeśli jednak wniosek złożymy jeszcze w lipcu lub sierpniu, to mamy gwarantowaną wypłatę do 30 września. Jeśli wniosek zostanie złożony później, pieniądze otrzymamy w ciągu dwóch miesięcy. 300+ nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola, tzw. “zerówek” ani na studentów. Wnioski składać można jedynie przez Internet, za pośrednictwem portalu Emp@tia, bankowości elektronicznej lub przez platformę usług elektronicznych ZUS.

Pierwsze w tym roku wypłaty ruszyły 22 lipca. Zainteresowanie jest niemałe. Do tej pory do ZUS wpłynęło ponad 1,7 mln wniosków.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *