Rozpoczęły się prace na drogach w Dzikowie: To obecnie tylko naprawy doraźne

Box2 Obrowo Wiadomości
Fot. ilustracyjne / Pixabay

Śnieg i lód skutecznie ograniczyły przejezdność na gminnych drogach. Duże problemy sygnalizowali zwłaszcza mieszkańcy miejscowości Dzikowo. Wczoraj drogowcy rozpoczęli tam naprawcze prace doraźne. Docelowe prace ruszą na wiosnę, gdy poprawi się pogoda. Doraźne remonty planowane są także w Sąsiecznie i w Smogorzewcu.

We wtorek 22 lutego ekipa drogowców z gminy Obrowo rozpoczęła prace naprawcze na drogach w Dzikowie. Kałuże zostały osuszone, a ubytki uzupełniono kruszywem i utwardzono walcem. W ten sposób poprawiła się przejezdność dróg w Dzikowie Antoniewie, na ulicach Dzikowskiej, Sadowej i Niedźwiedziej. W tym tygodniu prace zostaną także rozpoczęte w Smogorzewcu oraz na ulicach Brzozowej, Jałowcowej, Czernikowskiej i Leśnej oraz przy ścieżce rowerowej w Sąsiecznie.

REKLAMA

Na ten moment jednak prowadzone działania są tylko naprawami doraźnymi.

Warunki pogodowe wstrzymują nas przed kompleksową naprawą, dlatego aktualnie wykonujemy prace doraźne. Gdy pogoda się poprawi, rozpoczniemy generalną naprawę dróg – mówi Marcin Zduński, szef drogowców.

Gmina będzie mogła rozpocząć generalne naprawy dróg, podobnie jak drogowcy w całej Polsce, dopiero na wiosnę.

W pierwszej kolejności skoncentrują się one w południowej części gminy. Rozpoczną się w Silnie, następnie obejmą Dzikowo Chrapy, Dzikowo i Obory. W dalszej kolejności gmina skupi się na Stajenczynkach, Osieku nad Wisłą i Sąsiecznie. Taka kolejność podyktowana została stanem tych dróg. Jakość gruntu i ukształtowanie leśnych tras sprawiają, że te drogi niszczeją bardzo szybko. Gdy pogoda pozwala, prowadzimy na nich regularne prace naprawcze, których efekt niestety bardzo szybko jest niewidoczny. Mamy jednak świadomość, że drogi te sprawiają kierowcom, naszym mieszkańcom, wiele problemów. Monitorujemy ich stan na bieżąco i w miarę możliwości reagujemy – wyjaśnia wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński.

Tagged

1 thought on “Rozpoczęły się prace na drogach w Dzikowie: To obecnie tylko naprawy doraźne

  1. Stan dróg w miejscowości Dzikowo, które pokonuje codziennie przez cały rok , na okrągło są w tragicznym stanie.
    Panie Wójcie, zgodnie z hasłem wyborczym ,głoszonym przez Pana , przy okazji ostatnich wyborów samorządowych, cytat: “Kocham Ludzi”, proszę wziąć się do roboty i miłość przekuć w czyn, budować i remontować drogi, bo za chwilę ludzie przestaną Pana kochać( zapewne ma Pan to “gdzieś”), przecież to Pana ostatnia kadencja, więc po co się starać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *