Rozpoczął się cykl turniejów piłkarskich „O Puchar Niepodległości”

Box2 Sport Wiadomości

Pierwszy sprawdzian piłkarzy młodego pokolenia z całej Polski odbył się w sobotę w Papowie Biskupim, a w niedzielę młodzi zawodnicy będą rywalizować w Węgrowie. W zawodach mogą wziąć udział drużyny z zawodnikami do 12 roku życia. Obu zmaganiom sportowym towarzyszą piłkarskie pikniki.

Cykl turniejów odbywa się na Kujawach i Pomorzu dzięki wsparciu patronów honorowych – marszałka województwa kujawsko-pomorskiego Piotra Całbeckiego, a także posła Mariusza Kałużnego. Całość współfinansowana jest ze środków Ministerstwa Sportu. W Węgrowie spotkają się trzy miejscowe drużyny: Węgrowianka I, Węgrowianka II i Węgrowianka Orlik, a także goście: SP Sztynwag, SP Robakowo oraz UKS Boguszewo. Turniej rozpocznie się o godzinie 9:00.

REKLAMA

Turniejom towarzyszą pikniki piłkarskie „Zostań gwiazdą”, na które zapraszane są całe rodziny. Przygotowane jest kilka stacji, na których uczestnicy będą musieli wykazać się różnymi predyspozycjami: sprytem, siłą, szybkością i wiedzą. Po zakończeniu każdej odbędzie się podsumowanie wyników, a najlepsza osoba otrzyma nagrodę sportową, m.in. piłkę czy torbę treningową.

Trzy najlepsze drużyny z każdego turnieju awansują do wielkiego finału, który zaplanowany jest 4 października na stadionie w Chełmży. Wszyscy zawodnicy i trenerzy otrzymają atrakcyjne upominki, a w obu imprezach trzy najlepsze drużyny zostaną nagrodzone pucharami oraz voucherami na zakup sprzętu sportowego. Organizatorem cyklu turniejów „O Puchar Niepodległości” jest Fundacja Aktywni dla Polski. Udział w zawodach jest bezpłatny. Wszystko zostanie przeprowadzane zgodnie z aktualnymi wymaganiami sanitarnymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.