Różowe skrzyneczki w szkołach gminy Obrowo. Kiedy się pojawią?

Box2 Obrowo Wiadomości
fot. nadesłane

Różowe skrzyneczki ze środkami higienicznymi dla dziewcząt pojawią się na terenie czterech szkół gminy Obrowo. Stowarzyszenie Inna Wieś Stajenczynki zakupi je dla liceum w Dobrzejewicach, szkoły podstawowej Dobrzejewicach, szkoły podstawowej w Osieku nad Wisłą oraz szkoły muzycznej w Osieku nad Wisłą.

– Naszym celem jest wyjście naprzeciw obecnie występującym problemom w gronie dziewcząt, które z powodu braku środków higieny osobistej nie chodzą do szkoły. Według badań przedstawionych przez Fundację Dominiki Kulczyk około 39% kobiet doświadcza ubóstwa menstruacyjnego. Z kolei z badań Procter&Gamble wynika, że 1 na 6 dziewczynek opuściła szkołę z powodu dostępu do środków higienicznych – wyjaśnia Marzenna Niemczewska, opiekunka projektu “Różowa Skrzyneczka” w stowarzyszeniu Inna Wieś Stajenczynki, sołtyska Stajenczynek.

REKLAMA

Projekt ma wystartować od początku przyszłego roku szkolnego. Stowarzyszenie powiesi różowe skrzyneczki w szkolnych toaletach i przynajmniej przez pół roku zabezpieczać będzie w nich środki higieniczne. W planach jest także wprowadzenie podobnego rozwiązania do budynku urzędu gminy, w porozumieniu z wójtem Andrzejem Wieczyńskim.

– Mamy nadzieję, że projekt się przyjmie i w szkołach, i w urzędzie – mówi Mirosława Kłosińska, sekretarz gminy Obrowo. – Poprawi on komfort dziewcząt i kobiet w trudnych dniach. Sprzyjamy pomysłowi stowarzyszenia Inna Wieś Stajenczynki i dziękujemy za tę inicjatywę.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *