Różowa skrzyneczka już jest w Szkole Podstawowej w Osieku nad Wisłą

Box2 Obrowo Wiadomości
fot. UG Obrowo

Różowa skrzyneczka pojawiła się już w szkole podstawowej w Osieku nad Wisłą. W kolejce czekają pozostałe szkoły, a także urząd gminy. Inicjatywę podjęło Stowarzyszenie Inna Wieś Stajenczynki, które zyskało wsparcie władz gminy.

Sekretarz Mirosława Kłosińska jest ambasadorką akcji ze strony urzędu.

REKLAMA

– Mam świadomość, jakie są miesięczne koszty zakupu materiałów higienicznych, zwłaszcza jeśli chce się korzystać z wyrobów markowych czy lepszej jakości. Dlatego pomysł darmowego dostępu do podpasek czy tamponów w szkołach uważam za trafny. W pełni go popieram – mówi Mirosława Kłosińska, sekretarz gminy Obrowo. – Dziękuję, że stowarzyszenie wyszło z takim pomysłem. Już czekam, aż różowa skrzyneczka znajdzie się w urzędzie.

Projekt miał wystartować od początku przyszłego roku szkolnego lub jeszcze w tym, w przypadku wyrażenia chęci przez szkołę. Stowarzyszenie powiesi różowe skrzyneczki w szkolnych toaletach i przynajmniej przez pół roku zabezpieczać będzie w nich środki higieniczne.

Kolejne pojawią się w toaletach szkoły muzycznej z Osieka nad Wisłą oraz w szkole podstawowej i liceum w Dobrzejewicach. W Obrowie różowa skrzyneczka już jest.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *