Rozlicz PIT w gminie Lubicz i wspieraj jej rozwój

Powiat toruński Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Pieniądze z twoich podatków mogą trafić do gminy Lubicz. Nie musisz być zameldowany, wystarczy, że tu mieszkasz.

Chcesz lepszych warunków życia w swojej miejscowości na terenie gminy Lubicz? Zostaw tu swój podatek. Pieniądze z PIT-u w prawie 38 proc. wracają do budżetu gminnego w postaci subwencji. Samorząd przeznacza je m.in. na modernizację i budowę dróg, chodników, placów zabaw czy obiektów sportowych. To dlatego samorząd może się rozwijać.

REKLAMA

Aby ułatwić mieszkańcom roczne rozliczenie podatkowe, gmina przystąpiła do projektu „Wspieraj lokalnie”, dzięki któremu jej mieszkańcy zeznanie podatkowe za 2018 r. mogą złożyć bezpłatnie, łatwo, szybko i bezpiecznie.

Spersonalizowaną wersję programu PITax.pl znaleźć można, wchodząc na www.lubicz.pl, gdzie na dolnym ruchomym pasku umieszczono ikonę projektu „Wspieraj lokalnie”. Wystarczy w nią kliknąć i dalej postępować według podpowiedzi programu. Wersja ta zachęca również do przekazania 1% podatku organizacjom z terenu gminy. Co bardzo istotne, składając deklarację podatkową PIT-36, PIT-36L, PIT-37 należy poinformować Urząd Skarbowy o miejscu zamieszkania w gminie Lubicz. Wystarczy wpisać adres w odpowiednią rubrykę sekcji B.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.