Rozbudowa Szpitala Miejskiego coraz bliżej ukończenia

Box2 Samorząd Województwa Wiadomości Województwo
Nowe skrzydło Szpitala Miejskiego w Toruniu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Rozbudowa Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu dobiega końca. W nowym skrzydle placówki znajdą się m.in. oddział udarowy, oddział neurologiczny, odział przeszczepowy i pracownia bibliologii molekularnej.

Inwestycja współfinansowana jest z pieniędzy pochodzących z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

REKLAMA

– Szpitale miejskie i powiatowe są ważnym elementem systemu opieki medycznej, stąd regularne wsparcie samorządu województwa dla ich projektów rozwojowych i modernizacyjnych – podkreśla marszałek województwa Piotr Całbecki.

Nowy budynek liczy dwa piętra, jest częściowo podpiwniczony. Archiwum i szatnie personelu oraz magazyny oddziałów – m.in. to znajdować się będzie na poziomie minus jeden. Z kolei na parterze swoje miejsce będzie miał nowy szesnastołóżkowy oddział udarowy i przeniesiony z budynku głównego oddział neurologiczny. Również tu mieścić się będzie pracownia elektroencefalografii. Pierwsze piętro zajmą w większości oddział przeszczepowy i pracownia biologii molekularnej. Nowe skrzydło pomieści także oddział intensywnej opieki medycznej i dwie sale operacyjne.

W ramach przedsięwzięcia zakupione zostanie też wyposażenie, w tym nowoczesna aparatura medyczna. Wcześniej placówka zakupiła już specjalistyczny sprzęt dla pracowni badań endoskopowych.

Rozbudowa szpitala pochłonie łącznie 30 mln zł, z czego 1/3 to środki unijne, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Jest to jedna z 44 lecznic miejskich i powiatowych na terenie województwa, które korzystają z wsparcia RPO.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *