Rozbudowa DPS-ów w powiecie toruńskim. Co zaplanowano?

Box2 Powiat toruński Wiadomości
Tak będzie wyglądał Środowiskowy Dom Samopomocy w Osieku. Wizualizacja: Powiat Toruński

Wielkimi krokami zbliża się rozbudowa Domu Pomocy Społecznej w Pigży, ale to nie wszystkie inwestycje związane z placówkami opieki społecznej w powiecie. W tym roku ruszy także budowa nowej siedziby Środowiskowego Domu Samopomocy w Osieku nad Wisłą. Zmiany czekają także DPS w Browinie i w Wielkiej Nieszawce.

Na pierwszy ogień pójdzie DPS w Pigży. Prace ruszą już w kwietniu. Do placówki zostanie dobudowana nowa część, nastąpi także zmiana układu funkcjonalnego w części istniejącej. W budynku powstanie kaplica. Wykonawca zadba także o naprawę elewacji, wymianę stolarki okienno-drzwiowej oraz poprawę istniejących zabezpieczeń. Inwestycja pochłonie 2,5 mln zł i potrwa do końca 2022 r.

REKLAMA

Trwa także zagospodarowywanie terenu wokół DPS w Browinie. Inwestycja o wartości 760 tys. zł zakończy się już w czerwcu. Zadanie obejmuje wykonanie dróg dojazdowych, ogrodzenia i oświetlenia. W czerwcu rozpocznie się kolejna inwestycja – budowa Środowiskowego Domu Samopomocy w Osieku nad Wisłą. Parterowy budynek o pow. prawie 1300 mkw będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Projekt zakłada wykorzystywane ekologicznych rozwiązań, m.in. pompy ciepła i fotowoltaiki. W budynku znajdą się m.in. sale terapii zajęciowej i sala zajęć ruchowych, a na zewnątrz – taras z widokiem na jezioro. Inwestycja zakończy się w październiku 2022 r. i pochłonie 4,5 mln zł.

Planowane na przyszły rok inwestycje to m.in. modernizacja DPS w Wielkiej Nieszawce za 730 tys. zł., która obejmie naprawę balkonów i wykonanie ogrodu zimowego. Planowana jest także modernizacja istniejącego źródła ciepła w DPS w Browinie – z pieca olejowego na pompę ciepła. Przetarg zostanie ogłoszony jeszcze w czerwcu.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *