Rozbiorą szalet na ul. Sikorskiego. Co powstanie w tym miejscu?

Box1 Chełmża Wiadomości
fot. Geoportal Chełmży

Urząd Miasta Chełmży przygotowuje się do rozbiórki szaletu w centrum – przy ul. Sikorskiego – i nowego zagospodarowania tego miejsca. W przetargu na to zadanie wpłynęły dwie oferty.

Nieczynny szalet miejski znajduje się w reprezentacyjnym miejscu – na zbiegu trzech ulic: Sikorskiego, Mickiewicza i Sienkiewicza. W planach jest jego rozbiórka i zasypanie (obiekt częściowo znajduje się pod ziemią).

REKLAMA

Ten niewielki plac, który powstanie po rozbiórce, ma stać się ogólnodostępną przestrzenią publiczną. Co się tam pojawi? Zgodnie z projektem zaplanowano tam m.in. murki z ławkami i oświetleniem, elektroniczny wyświetlacz pokazujący m.in. czas i datę, temperaturę i ciśnienie, infobox prezentujący np. plan miasta, stojaki rowerowe, kosze na śmieci czy sezonową kurtynę wodną.

Na urządzenie tej przestrzeni wyznaczono termin do 28 czerwca br. Problem w tym, że w przetargu zgłosiły się dwie firmy, których oferty znacznie przekraczają pulę, jaką miasto chce wydać na zadanie.

Urząd miasta przewidział na nie 280 tys. zł. Tymczasem oferenci chcą 461 tys. i 492 tys. zł. Rozwiązania są dwa: unieważnienie przetargu i rozpisanie kolejnego bądź też zwiększenie puli na inwestycję.

Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu. Miłośnik architektury modernistycznej, piewca Rubinkowa.
http://fb.me/wojciech.giedrys

1 thought on “Rozbiorą szalet na ul. Sikorskiego. Co powstanie w tym miejscu?

  1. Ceny w takich ofertach są niesamowicie przesadzone. Za 500 tysięcy zbuduje się cały dom, a oni za przygotowanie podłoża, kilka ławek i jakieś pierdoły chcą podobną kwotę. To po prostu nie jest normalne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *