Rowerowy Rajd Świętojański. Na uczestników czeka 45 km trasy

Box2 Gmina Chełmża Łysomice Powiat toruński Wiadomości
fot. Pixabay

Już w najbliższą niedzielę amatorzy jednośladów będą mogli wziąć udział w XXXIX Rowerowym Rajdzie Świętojańskim, organizowanym przez Oddział Miejski PTTK w Toruniu i Klub Turystyki Kolarskiej PTTK “Przygoda”. Trasa będzie biegła przez gminę Łysomice, gminę Chełmżę i gminę miasta Toruń.

Koło Turystyki Kolarskiej “Przygoda” działa nieprzerwanie od 1970 r. Powstało przy toruńskiej Młodzieżowej Spółdzielni Mieszkaniowej. Członkowie chętnie uczestniczą w rajdach i zlotach. Od 2005 r. biorą także udział w imprezach zagranicznych, organizowanych przez Europejską Federację Turystyki Rowerowej UECT. Kalendarz organizowanych przez organizację wydarzeń jest bardzo obszerny. Najbliższe wydarzenie zaplanowane jest na niedzielę 21 czerwca.

REKLAMA

Rowerowy Rajd Świętojański ruszy o 10.00 spod wjazdu na teren Fortu IV przy ul. Chrobrego 86 w Toruniu. Na 45-km trasy znajdą się kolejno: Toruń, Papowo Toruńskie, Zakrzewko, Sławkowo, Mirakowo, Zalesie, Kamionki Duże, Turzno, Gostkowo, Toruń. Nad Jeziorem Chełmżyńskim w Mirakowie zaplanowana jest dłuższa przerwa. Na uczestników czekają konkursy rekreacyjno-sportowe z nagrodami i drobny poczęstunek. Imprezę będą prowadzić Bogumił Michalak i Waldemar Wieczorkowski, przodownicy turystyki kolarskiej. Wszyscy chętni do wzięcia udziału w rajdzie muszą jedynie zgłosić się na miejscu zbiórki i opłacić wpisowe w symbolicznej kwocie 5 zł.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *