Rolnicy składają wnioski o dopłaty z ARiMR on-line

ARiMR Wiadomości
fot. Pixabay

Na początku marca rozpoczęło się przyjmowanie wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich i obszarowych z PROW 2014-2020 oraz oświadczeń, potwierdzających brak zmian w stosunku do wniosku z roku poprzedniego. Dokumenty można przesyłać drogą elektroniczną lub pozostawić we wrzutni przed wejściem do biura powiatowego.

Rolnicy mają czas na dostarczenie do ARiMR wniosków i oświadczeń do 15 kwietnia 2020 r. Biura powiatowe pozostają zamknięte dla interesantów, więc dokumenty można wysyłać przede wszystkim drogą elektroniczną. W tym celu można wykorzystać platformę ePUAP, aplikację eWniosekPlus lub pocztę elektroniczną. Wnioski w formie papierowej z kolei należy pozostawić we wrzutni lub urnie, umieszczonej przy wejściu do biura powiatowego.

REKLAMA

Do ubiegłego piątku ARiMR zarejestrowało ponad 55.5 tys. wniosków, złożonych przez aplikację eWniosekPlus. W naszym regionie złożono ponad 2 tys. e-wniosków. Do kujawsko-pomorskiego oddziału regionalnego wpłynęło także 26 wniosków papierowych, a także ponad 2.5 tys. oświadczeń o braku zmian w stosunku do roku poprzedniego. 9 z tych oświadczeń zostało złożonych za pomocą platformy ePUAP, a 6 rolników przesłało zeskanowane oświadczenie na adres mailowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *