Rolnicy dostali już ponad 1.2 mld zł pomocy suszowej. ARiMR kontynuuje wypłaty

ARiMR
fot. Pixabay

Rolnicy, których gospodarstwa ucierpiały w 2019 r. w wyniku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych, czekają na wypłaty pomocy suszowej. Opóźnienie należnych rolnikom płatności jest wynikiem walki z pandemią koronawirusa.

Ministerstwo Rolnictwa przekazało już Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa odpowiednią umowę, dotyczącą przesunięcia środków finansowych. Pozwolą one na kontynuowanie wypłat pomocy suszowej. Biura powiatowe ARiMR-u rozpoczęły już wydawanie decyzji.

Wiemy, że rolnicy czekają na wypłaty pomocy suszowej, dlatego niezwłocznie po otrzymaniu kolejnej puli środków przeznaczonych na ten cel, uruchomiliśmy procedurę wypłat – mówi Tomasz Nowakowski, prezes ARiMR.

Do tej pory w ramach pomocy suszowej wypłacono rolnikom ponad 1.2 mld zł. Całość środków pomocowych, przeznaczonych na pomoc suszową za 2019 r., to 2.3 mld zł.

Nadrabiamy opóźnienie. Rolnicy nie zostali bez pomocy w poprzednich latach naszych rządów, ani nie pozostaną bez opieki państwa, gdyby coś złego wydarzyło się teraz lub w przyszłości – zapewnia minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *