Rodzinna Niedziela dla Matildy w Kopaninie

Box2 Lubicz Wiadomości

Koło Gospodyń Wiejskich oraz rada sołectwa wsi Kopanino w gminie Lubicz zapraszają na festyn charytatywny “Rodzinna Niedziela dla Matildy” 23 maja o 14:30 na placu przy świetlicy.

Impreza jest organizowana w szczytnym celu: by pomóc 8-letniej Matildzie Salejko, cierpiącej na rzadką chorobę genetyczną Charcota-Mariego-Tootha typu 4. Leczenie jest możliwe, jednak potrzeba do niego kwoty 8 milionów złotych.

REKLAMA

Podczas festynu będzie można wspomóc rodzinę Matildy, między innymi poprzez udział w licytacjach różnych fantów i atrakcji, jak na przykład nauka pływania motorówką, krótki kurs wakeboardingu czy obiad dla dwóch osób w restauracji “Przy Złotej Wyspie” w Złotorii. Organizatorzy proponują również między innymi koncert życzeń, który poprowadzi charytatywnie Fundacja Melodia Serc z Torunia, a także występ zespołu Djembnieci pod kierunkiem Zenona Szurpity. Będzie można też skosztować własnoręcznie robionego chleba ze smalcem, kiełbasek z grilla i pieczonych ziemniaków.

Więcej informacji o tym, jak można pomóc Matildzie, można przeczytać na tej stronie: https://www.siepomaga.pl/matilda-salejko

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *