Remonty dróg w gminie Wielka Nieszawka. Co już gotowe?

Box2 Wielka Nieszawka
fot. nadesłane

Drogi, chodniki, kanalizacja – w gminie Wielka Nieszawka realizowane są kolejne inwestycje, które mają poprawić komfort życia mieszkańców. Część z nich jest już gotowa, na niektóre trzeba będzie jeszcze chwilę poczekać.

W ostatnich dniach na terenie gminy zakończono kolejne prace związane z infrastrukturą drogową. Po przebudowie oddane do użytku są już ul. Dybowska i ul. Dobra w Cierpicach oraz ul. Bukowa i ul. Czeremchowa w Małej Nieszawce. Zakres prac objął m.in. wykonanie nowych nawierzchni, zarówno samej drogi, jak i pobocza, wyregulowanie studzienek czy ustawienie znaków drogowych. Jednocześnie zakończono również realizację prac nad chodnikiem przy ul. Sosnowej w Cierpicach, gdzie piesi mogą już spacerować nowym ciągiem. 

REKLAMA

Obecnie w trakcie przebudowy są także kolejne odcinki ulic na terenie gminy. Pod koniec listopada zakończyć się mają prace na ul. Złotej i ul. Wierzbowej w Wielkiej Nieszawce oraz ul. Gajowej w Małej Nieszawce. Dzięki temu już niedługo gmina będzie mogła pochwalić się kolejnymi odcinkami wyremontowanych dróg, co poprawi również komfort przemieszczania się mieszkańców. 

Gminne inwestycje to jednak nie tylko drogi. Przekazano plac budowy pod inwestycję wodno-kanalizacyjną na ul. Sowiej w Wielkiej Nieszawce. Trwa realizacja budowy sieci wodociągowej na ul. Bydgoskiej w Cierpicach. Ogłoszono przetarg na budowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na ul. Wodociągowej w Małej Nieszawce. Termin składania ofert mija 19 listopada. Inwestycje w tym zakresie znacznie zwiększą zasięg sieci kanalizacyjnej w gminie. Mieszkańcy Małej Nieszawki zyskają także oświetlenie na ul. Krańcowej. 

Realizowana jest także wymiana i montaż wodomierzy, z odczytem radiowym, w gospodarstwach domowych. Wymienionych zostanie łącznie 665 sztuk urządzeń. 

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *