Remont ul. Polnej w Chełmży. Co się zmieni?

Box2 Chełmża
fot. UMCh

Ul. Polna w Chełmży już niedługo zyska nowy blask. Wszystko za sprawą trwającego tam remontu, który jest jednym z działań miasta, przyczyniających się do poprawy infrastruktury miejskiej, a co za tym idzie – komfortu życia mieszkańców. Remonty dróg to tylko część tego, co miasto oferuje mieszkańcom. Kiedy odnowiona droga zostanie oddana do użytku?

Przebudowa ul. Polnej rozpoczęła się w drugim tygodniu sierpnia. Łączny koszt prac sięgnie ponad 1,3 mln zł. Remont trwa w podziale na odcinki: od ul. Chełmińskie Przedmieście (odcinek o długości około 310 m), od ul. Dworcowej (odcinek o długości około 663 m) i od ul. gen. J. Hallera w stronę ul. Chełmińskie Przedmieście (o długości około 241 m). Jak będzie wyglądać odnowiona ul. Polna?

REKLAMA

W ramach prac przewidziano m.in. nową jezdnię, zjazdy oraz chodniki. Ponadto wykonawca wyłoży nowe krawężniki i ustawi bariery po bokach drogi. Zmieni się więc wiele elementów drogi. Finalnie będzie bardziej przyjazna pieszym i kierowcom. Wszystko ma zostać ukończone już niedługo – zgodnie z planem, prace dobiegną końca do 15 września. 

Remont ul. Polnej to kolejna ważna chełmżyńska inwestycja. Miasto z myślą o mieszkańcach stale usprawnia infrastrukturę, nie tylko drogową. Świadczą o tym również pozostałe inwestycje, które obecnie trwają na terenie Chełmży. 

Chełmża z powodzeniem realizuje kolejne inwestycje usprawniające funkcjonowanie miasta. Remonty dróg takie jak przebudowa ul. Polnej to dopełnienie miejskiej infrastruktury. 

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *