Remont nowej siedziby gminy Chełmno. Ruszył przetarg

Box2 Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Gmina Chełmno zakupiła budynek pod nową siedzibę Urzędu Gminy. Przed urzędniczą przeprowadzką czeka go jeszcze remont i adaptacja pod nowe przeznaczenie. O tym, kto go przeprowadzi, zadecyduje przetarg. Oferty składać można do 18 września.

Przypomnijmy: nowa siedziba Urzędu Gminy znajdować się będzie w budynku po Banku Spółdzielczym w Chełmnie. Przeprowadzka do nowej lokalizacji ma nastąpić już w kwietniu przyszłego roku. Do tego czasu ma się tam odbyć remont. Zmiana miejsca pracy urzędników podyktowana była brakiem możliwości rozwoju w poprzednim miejscu. Zakup nowego budynku został po części sfinansowany ze sprzedaży obecnej siedziby.

REKLAMA

Brakowało przede wszystkim przestrzeni pod nowe stanowiska pracy, które wobec rosnącej liczby zadań są potrzebne. Przeprowadzka pozwoli także na skoncentrowanie wszystkich podległych Urzędowi Gminy jednostek, co z kolei uprości załatwianie spraw. Przeniesiony tam zostanie również Związek Komunalny Gmin Powiatu Chełmińskiego, obecnie mieszczący się w Stolnie.

– To historyczny moment w dziejach gminy – przekonywał po ogłoszeniu decyzji wójt Krzysztof Wypij. – Nowa siedziba pozwoli nam na zintegrowanie w jednym miejscu wszystkich instytucji gminnych, a mieszkańcy szybciej i sprawniej załatwią swoje sprawy. W jednym budynku będą wszyscy pracownicy urzędu oraz GOPS.

Akt notarialny podpisany został 30 lipca. Kiedy już budynek stał się własnością gminy, można było przystąpić do przygotowania przetargu na jego remont. Co zostanie zrobione? Wykonawca będzie odpowiedzialny m.in. za prace rozbiórkowe, stolarskie czy malarskie. Ponadto w budynku wymieniona zostanie instalacja elektryczna, klimatyzatory, remont nie ominie także ogrodzenia i nawierzchni, która pokryta będzie kostką brukową. Zmiany dotkną także elewacji budynku oraz armatury sanitarnej. Oferty w ramach przetargu przyjmowane są do 18 września do godz. 12.00. Wykonawca na wykonanie zadania będzie miał 5 miesięcy. 

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już niedługo Urząd Gminy Chełmno zmieni adres – z ul. Dworcowej 1 na ul. Dworcową 5. Zanim jednak do tego dojdzie, trzeba będzie wyłonić wykonawcę prac remontowych.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *