Remont drogi i budowa boiska w Steklinie. Niedługo ruszają prace

Box2 Czernikowo Wiadomości
Fot. Boisko powstanie przy Szkole Podstawowej w Steklinie. Fot. Łukasz Piecyk

Gmina Czernikowo na początku maja rozpocznie w miejscowości Steklin dwie nowe inwestycje służące mieszkańcom. Remont gminnej drogi znacząco zwiększy bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, a nowe wielofunkcyjne boisko będzie kolejnym krokiem na drodze do eliminacji dysproporcji w dostępie do szkolnej infrastruktury sportowej.

Dzieci i młodzież z terenu gminy Czernikowo mogą korzystać z trzech nowoczesnych boisk sportowych – przy szkołach podstawowych w Mazowszu, Osówce oraz Makowiskach. Nowoczesny obiekt w Makowiskach z poliuretanową nawierzchnią, wysokim ogrodzeniem i piłkochwytami został oddany do użytku w zeszłym roku. W ramach działań samorządu gminnego, zmierzających do likwidacji dysproporcji w dostępie do szkolnej infrastruktury sportowej, również w Steklinie powstanie nowoczesne boisko wielofunkcyjne. Zadania podejmie się firma z Poznania. Łączny koszt inwestycji wraz z nadzorem inwestorskim przekroczy 217 tys. zł, z czego ponad 77 tys. zł zostanie pokryte przez unijne dofinansowanie. Gmina zamierza także aplikować o dodatkowe środki z Kujawsko-Pomorskiej Małej Infrastruktury Sportowej oraz z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach tegorocznej edycji programu „Sportowa Polska”.

REKLAMA

To nie koniec gminnych inwestycji w Steklinie. Gmina już niedługo rozpocznie także przebudowę gminnej drogi w tej miejscowości. Chodzi o 1,5-kilometrowy odcinek drogi, rozpoczynający się przy Szkole Podstawowej i ciągnący wzdłuż granicy z gminą Kikół. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie rządowe wsparcie, udzielane w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Wcześniej udało się dzięki niemu wyremontować drogi m.in. w Witowążu i Zimnym Zdroju. Droga w Steklinie po przebudowie będzie miała szerokość 5 m. Zyska także obustronne pobocza. Wykonawca wykona ponadto zjazdy do posesji oraz odwodnienie. To jednak nie wszystko. W okolicy podstawówki – przy przejściu dla pieszych, przystanku autobusowym i chodniku – zainstalowane zostanie oświetlenie. Wykonawstwa zadania podejmie się firma z Rogowa. Stosowną umowę podpisano 12 kwietnia. Inwestycja pochłonie łącznie ponad 1 mln zł, z czego 50 proc. będzie dofinansowane ze środków zewnętrznych. Realizacja zadania rozpocznie się na początku maja, a planowany termin zakończenia to koniec września.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.