Remont chełmińskiej kamienicy bez przestojów. Na budowie praca wre

Box1 Powiat chełmiński Wiadomości
fot. nadesłane

Trwa remont zabytkowej kamienicy, zlokalizowanej przy ul. Grudziądzkiej 36 w Chełmnie. Odnowiony budynek stanie się centrum działalności chełmińskich organizacji pozarządowych. Inwestycja pochłonie ponad 4 mln zł.

Odnowienie jednej z najstarszych kamienic w Chełmnie ma bardzo duże znaczenie dla lokalnej społeczności. Stanie się ona przestrzenią integracji dla mieszkańców miasta i pozwoli realizować różnorodne projekty edukacyjno-kulturalne. Prace remontowe obejmują kompleksową modernizację budowlaną, wymianę wszystkich instalacji i dobudowanie osobnej klatki schodowej wraz z windą. Najważniejsze inwestycje w Chełmnie nie mają na razie przestojów, nawet pomimo aktualnej sytuacji epidemicznej. Budynek zostanie oddany do użytku jeszcze w tym roku, prawdopodobnie pod koniec czerwca. 

REKLAMA

Mamy nadzieję, że pomimo stanu epidemii realizacja nie przedłuży się – mówi Piotr Murawski, wiceburmistrz Chełmna.

W chwili obecnej ekipa budowlana jest już na półmetku robót. Pogoda wyjątkowo dopisuje, jak na tę porę roku, więc prace idą pełną parą i postępują zgodnie z harmonogramem. 

Dobiega końca układanie nowej dachówki na budynku kamienicy oraz wykańczanie budynku oficyny. Konstrukcja szybu windy została już otynkowana. W środku kamienicy rozpoczął się montaż cieplenia ścian budynku. Układane są także instalacje wewnętrzne – zdradza Piotr Murawski.

fot. nadesłane

Miasto pozostaje w ciągłym dialogu z organizacjami pozarządowymi, które chciałby skorzystać z nowej przestrzeni. W kamienicy przy ul. Grudziądzkiej znajdzie swoją siedzibę m.in. Lokalna Grupa Działania Chełmno. Organizuje ona granty dla innych organizacji pozarządowych i część z tych projektów grantowych będzie realizowana właśnie w odnowionej kamienicy. W tym miejscu będą także realizowane dwa projekty, koordynowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Czekamy z niecierpliwością na finał prac. To będzie naprawdę wyjątkowe miejsce – zapewnia Piotr Murawski. 

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach osi priorytetowej „Solidarne społeczeństwo i konkurencyjne kadry” oraz działania „Rewitalizacja obszarów miejskich i ich obszarów funkcjonalnych” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *