Rekreacja w gminie Łysomice. Jak wygląda po zdjęciu obostrzeń?

Box2 Łysomice Sport Wiadomości
Boiska na terenie gminy Łysomice działają już od początku czerwca, fot. Łukasz Piecyk

Mieszkańcy gminy Łysomice mogą odetchnąć z ulgą. Odmrażanie gospodarki i luzowanie obostrzeń epidemicznych dotarło także na ich lokalne podwórka. Od początku czerwca rekreacja w przestrzeni publicznej jest już z powrotem możliwa.

Od 1 czerwca ponownie otwarte zostały boiska wielofunkcyjne typu „orlik” w Turznie, Gostkowie i Ostaszewie oraz boiska przy Szkole Podstawowej w Łysomicach i trawiaste boisko w Ostaszewie. Mieszkańcy mogą korzystać z publicznych terenów, ale pod warunkiem przestrzegania zasad bezpieczeństwa epidemicznego. Nad ich przestrzeganiem będą czuwać animator sportowy na orlikach, pracownik wyznaczony przez Urząd Gminy na boisku szkolnym oraz trener wyznaczony przez zarząd LZS-u Mustang Ostaszewo na boisku w Ostaszewie. Wyznaczeni opiekunowie boisk będą odpowiadać m.in. za weryfikację osób korzystających z boisk i sprzętu, dezynfekcję szatni, węzłów sanitarnych i urządzeń sportowych, zapewnianie środków dezynfekcyjnych i pilnowanie 15-minutowego odstępu pomiędzy grupami i wchodzącymi. Zgodnie z wytycznymi rządowymi w zajęciach i wydarzeniach sportowych może uczestniczyć maksymalnie 150 osób bez publiczności.

REKLAMA

– Należy pamiętać o dezynfekcji rąk przed wejściem na obiekt, a także o zachowywaniu dystansu społecznego na siłowniach zewnętrznych i boiskach wiejskich – przestrzega Piotr Kowal, wójt gminy Łysomice. – Ważne jest także, że na terenie obiektów sportowych mogą przebywać wyłącznie osoby, które uzyskały zgodę na wejście od animatora, przedstawiciela urzędu lub LZS-u Mustang.

Od 4 czerwca na terenie gminy Łysomice otwarte zostały także siłownie zewnętrzne i place zabaw. Obowiązuje na nich zachowywanie dystansu społecznego, czyli min. 2 m odstępu od innych użytkowników oraz stosowanie osłony ust i nosa.

– Każda osoba korzystająca z infrastruktury o charakterze otwartym zobowiązana jest do zabezpieczenia we własnym zakresie możliwości dezynfekcji rąk, urządzeń zabawowych i sportowych lub stosowania rękawiczek – dodaje wójt Piotr Kowal.

Gmina przypomina jednocześnie, że wszystkie dzieci do 13. roku życia mogą dotrzeć na obiekt tylko pod opieką rodzica lub opiekuna prawnego.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *