Rekordowy WOŚP w Unisławiu [ZDJĘCIA]

Box1 Powiat chełmiński Wiadomości
fot. nadesłane

W niedzielę 12 stycznia odbył się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Swój własny sztab wystawiła gmina Unisław. Ten rok był rekordowy nie tylko pod względem frekwencji, ale także ilości zebranych funduszy. Mieszkańcom gminy udało się zebrać ponad 62 tysiące złotych. To o 10 tysięcy złotych więcej niż w roku poprzednim. Cały dochód został już przekazany na rozwój dziecięcej medyny zabiegowej.

Orkiestrowe granie w Unisławiu rozpoczęło się już w sobotę 11 stycznia. Od godz. 10.00 do 14.00 na parkingu przy Urzędzie Gminy odbyła się akcja krwiodawstwa. Wszyscy chętni mogli oddać życiodajny płyn. Znalazło się 24 śmiałków, którzy łącznie oddali niemal 11 litrów krwi. W sobotę wieczorem w Klubie Magazyn został także zorganizowany koncert. Na scenie wystąpiła grupa Szulerzy z Inowrocławia.

REKLAMA

Główne wydarzenia, związane z 28. Finałem WOŚP, miały miejsce na Hali Widowiskowo- Sportowej w Unisławiu. Sala pękała w szwach. Atrakcje finałowe rozpoczęły się o godz. 15.00. Przez cztery godziny można było aktywnie wesprzeć akcję Jurka Owsiaka. Stacjonarne puszki z charakterystycznym logo stanęły w przedszkolach Zielony Zakątek i Krasnoludek, w unisławskim Zespole Szkół, w Klubie Magazyn, w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Brukach Unisławskich oraz w Szkołach Podstawowych w Grzybnie i Kokocku. Puszki można było także znaleźć w Banku Spółdzielczym w Unisławiu oraz w Gminnym Ośrodku Kultury. Nowością była możliwość przekazywania datków za pomocą terminala płatniczego. Do zbiórek włączyły się także Arena Kokocko i stacja paliw Gazmar.

Na unisławskiej hali pojawiły się członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z Bruków Unisławskich, Stablewic i Kokocka. Razem z koleżankami ze Stowarzyszenia Rozwoju na Rzecz Gminy Unisław przygotowały swojskie produkty, które następnie serwowały przybyłym.

W trakcie Finału przygotowaliśmy wiele atrakcji. Przejażdżki pit-bike’ami, zakątek teatru, kącik cyrkowy, malowanie buziek, pokazy strażackie, strefa szycia, lukrowanie pierników czy pokazy udzielania pierwszej pomocy to tylko niektóre z nich – wymienia Paweł Marwitz, szef sztabu Unisław.

Gwoździem programu były licytacje i to one wzbudziły najwięcej emocji wśród mieszkańców. Na licytacjach pojawiło się kilkaset przedmiotów. Znalazła się wśród nich bluza sportowa od Patryka Dudka, piłka reprezentacji kobiet w futsalu, zaproszenie na nocleg w hotelu Jedlinka, obraz od Zdzisława Gamańskiego, dwudniowy pobyt i kolacja walentynkowa w Pałacu Romantycznym w Turznie, pióro posła Arkadiusza Myrchy, koszulka od Jakuba Piotrowskiego, pióro od marszałka Piotra Całbeckiego, tapicerowana skrzynia od firmy Stolmar czy gadżety od Emila Sajfutdinowa.

Największe emocje wzbudziła jednak licytacja złotego serduszka WOŚP. Sztab w Unisławiu, jako jeden z nielicznych w regionie, posiadał serduszko certyfikowane. Wyjątkowy przedmiot został wylicytowany przez Katarzynę Zielińską za rekordowe 18 tys. zł.

To była walka o każdą złotówkę. Chodziło o to, żeby jak największą sumę przekazać na konto Orkiestry – wspomina Paweł Marwitz.

Na 28. Finale nie zabrakło także występów muzycznych. Na scenie pojawili się Duet „MY”, Orkiestra Dęta z GOK-u, zespół seniorów Unisławianki, kapela MGM, grupa taneczna No Name Crew, dziecięca grupa wokalna, dzieci z SP Grzybno, Zosia Kosińska i po raz pierwszy w nowym składzie kapela Stare Graty. Na sam koniec w parku zostało zorganizowane ognisko ze wspólnym pieczeniem kiełbasek, a w ramach „światełka do nieba” przygotowano pokaz fajerwerków. Morale mieszkańców w ten wyjątkowy dzień zostało również podbudowane, gdy zobaczyli w telewizji delegację z unisławskiego sztabu WOŚP. Trójka sztabowców z GOK-u wybrała się do głównego sztabu w Warszawie i aktywnie dopingowała zbiórkę, prezentując ogromny transparent z nazwą „Unisław”.

WOŚP to przede wszystkim ludzie. Były i owacje na stojąco, i ogromne emocje. Wiele osób podkreślało wyjątkową atmosferę tego spotkania. Niejedna z nich miała ciarki na plecach, gdy licytowaliśmy złote serduszko. Należą się za to wszystkim zaangażowanym ogromne podziękowania – podsumowuje Paweł Marwitz.

1 thought on “Rekordowy WOŚP w Unisławiu [ZDJĘCIA]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *