Rejestracja pojazdu bez wizyty w urzędzie. Starostwo zmienia zasady

Box2 Powiat toruński Wiadomości
fot. Starostwo Powiatowe Toruń

Wydział Komunikacji i Transportu w toruńskim Starostwie Powiatowym zawiesił bezpośrednią obsługę klientów w związku z wprowadzonym stanem epidemii. Osoby, którym nie uda się w terminie zarejestrować auta, nie będą podlegały karze z tego tytułu.

Bezpośrednia obsługa interesantów została zawieszona, ale nie oznacza to, że pracownicy Wydziału Komunikacji i Transportu nie będą pracować. Zgłoszenia zbycia, nabycia lub rejestracji pojazdu można dokonywać bez konieczności wizyty w urzędzie. Można w tym celu wykorzystać platformę ePUAP, pocztę elektroniczną, pocztę tradycyjną lub pozostawić wypełniony wniosek wraz z załącznikami w biurze podawczym na parterze budynku starostwa przy ul. Towarowej 4/6.

REKLAMA

Ważna informacja jest taka, że osoby, które w związku z zaistniałą sytuacją, nie zgłoszą faktu nabycia, zbycia lub rejestracji pojazdu w terminie ustawowych 30 dni, nie będą podlegać karze. Oczywiście, postępowania w sprawie naliczania kar, które zostały wszczęte przed zawieszeniem bezpośredniej obsługi klientów, będą dalej prowadzone.

Od minionej soboty nie ma już także możliwości umówienia wizyty w wydziale przez internet. Wszystkie wizyty zaplanowane do piątku 27 marca odbędą się w wyznaczonym terminie. Natomiast wizyty, zaplanowane po 27 marca, zostają anulowane.

1 thought on “Rejestracja pojazdu bez wizyty w urzędzie. Starostwo zmienia zasady

  1. A więc jednak się da? Szkoda, że starostwo , które założyło ESP w marcu 2014r.,nie informowało np. na swojej stronie internetowej, że wcale nie obsługują tej skrzynki! I co teraz, panie starosto, z moją karą za nieterminową rejestrację auta?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *