Recydywista z Obrowa ukradł samochód w Lubiczu Dolnym. Wpadł w ręce policji

112 Box2 Lubicz Obrowo Wiadomości

Do 7,5 lat więzienia grozi 40-latkowi, który został zatrzymany w Gniewkowie. Mężczyzna z gminy Obrowo usłyszał zarzut kradzieży samochodu osobowego. Podejrzany był już wcześniej karany i był w warunkach powrotu do przestępstwa, zwanych recydywą.

Mężczyznę zatrzymano w sobotę. Do kradzieży doszło w nocy z 13 na 14 sierpnia w Lubiczu Dolnym. Jak ustalili policjanci sprawca działając pod osłoną nocy, krótko przed godziną 2 z terenu ogrodów działkowych ukradł auto i odjechał nim w nieznanym kierunku.

REKLAMA

W miniony piątek (jeden z członków rodziny właściciela pojazdu zauważył w drodze powrotnej do Torunia skradziony pojazd. Ponieważ auto miało charakterystyczne cechy, o pomyłce nie było mowy. Widząc to kierowca natychmiast zawrócił i pojechał za złodziejem. W tym czasie dzwonił już na numer alarmowy 112 i podawał funkcjonariuszom swoje położenie.  W pościg za tym autem ruszyli policjanci z Gniewkowa i Inowrocławia. Do zatrzymania kierowcy i pasażera poruszających się kradzionym autem doszło w Gniewkowie.

Po dokładnym sprawdzeniu danych zatrzymanego w komisariacie w Dobrzejewicach okazało się, że jest on recydywistą, w związku z tym grozi mu do 7,5 roku więzienia. Skradziony volkswagen wrócił już do właścicieli.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *