Razem pół wieku. Małżeństwa z gminy Czernikowo świętowały złote gody

Box2 Czernikowo Wiadomości
Fot. nadesłane

Zostali wyróżnieni za najpiękniejszą z ludzkich cech – za miłość. Medale dla małżeństw, które wytrwały w jednym związku 50 lat, otrzymało 15 par.  

Prezydenckie medale za długoletnie pożycie małżeńskie ustanowiono jako nagrodę dla osób, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim.

REKLAMA

– Małżeństwa, które przetrwały półwieczną próbę czasu, stanowią symboliczny dowód ludzkiej wierności i uczciwości – szczególnie ważny w erze zmierzchu wielu społecznych wartości – deklaruje Przemysław Pujer z Urzędu Gminy Czernikowo. – Odznaczenia „za miłość” są wyrazem uznania państwa dla jubilatów oraz ich rodzin. 

Uroczystość wręczenia odznaczeń odbyła się 11 grudnia w urzędzie gminy. Aktu dekoracji dokonał wójt Tomasz Krasicki. Serdeczne życzenia złożył jubilatom przewodniczący rady gminy Rafał Rutkowski. 

Spośród 15 par, którym prezydent RP przyznał medale, do urzędu przybyło dziewięć: Mirosława i Kazimierz Blonkowscy z Czernikowa, Krystyna i Jan Durmowiczowie z Czernikowa, Romualda i Wincenty Gizelowie z Kijaszkówca, Ewa i Krzysztof Pańkowie z Czernikowa, Daniela i Lech Rutkowscy z Czernikówka, Krystyna i Konrad Woźniakowie z Czernikówka, Helena i Marian Wyrwiccy ze Steklina-Kolonii, Barbara i Konstanty Zagrabscy ze Steklina-Kolonii, Olenia i Romuald Ziółkowscy z Wygody.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *