Ratujmy pszczoły. Gmina Chełmża dołączyła do programu: “Z Kujawskim pomagamy pszczołom”

Gmina Chełmża Wiadomości
fot. Pixabay

Na co dzień nie przejmujemy się losami owadów. Wiele mówi się o zwierzętach domowych i hodowlanych, ale rzadko poruszany jest temat pszczół. W Polsce żyje 470 gatunków tych owadów, z czego aż 222 z nich jest zagrożonych wyginięciem. Z tego powodu powstał program „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”, który ma na celu posadzenie miliona kwiatów przyjaznych tym owadom. Akcję wspiera 78 samorządów w Polsce, w tym gmina Chełmża.

Co się stanie, gdy pszczoły wyginą? Na świecie pojawią się ogromne problemy, a ludzie nie będą mieli pożywienia. Spośród 100 gatunków roślin uprawnych, które zapewniają 90 proc. żywności na świecie, aż 71 z nich zapylają pszczoły…

REKLAMA

Program „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”, w realizację którego włączyła się gmina Chełmża, ma na celu posadzenie miliona kwiatów, które będą przyjazne dla pszczół. Agrest, jabłoń, wiśnia, malina – to tylko kilka drzew i krzewów, które każdy może posadzić w swoim ogrodzie. Pomóc może nawet mała doniczka na balkonie. 

Jak założyć miejsce przyjazne pszczołom? Należy wejść na stronę internetową pomagamypszczolom.pl, pobrać listę roślin, a następnie zasadzić je w odpowiednim miejscu w ogrodzie lub na balkonie. Następnie należy zgłosić miejsce za pomocą formularza zgłoszeniowego lub umieścić zdjęcia na swoich kontach społecznościowych #zKujawskimPomagamyPszczolom. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *