Rajd rowerowy dla Matildy za nami. Tak było [ZDJĘCIA]

Box1 Łysomice Wiadomości
Fot. Urząd Gminy Łysomice

W minioną niedzielę odbył się Rajd Rowerowy Zakrzewko 2021. Tym razem idei propagowania aktywności fizycznej towarzyszyła także zbiórka dla chorej Matildy Salejko z Silna. Do rajdu przyłączyło się także sołectwo Grębocin z sąsiedniej gminy. Upalna pogoda nie przeszkodziła uczestnikom – na rowery wsiadło 289 uczestników.

Imprezę udało się zorganizować sołectwu Zakrzewko przy wsparciu sołectw Kamionki Małe, Kamionki Duże i Grębocin oraz OSP Papowo Toruńskie i OSP Kamionki Duże, a także pań z gminnych bibliotek, sponsorów i jednostek gminnych. Pierwszy przystanek rajdu zorganizowano na plaży w Kamionkach, gdzie rowerzyści mogli nabrać sił, skorzystać z darmowego masażu i wziąć udział w warsztatach wykonywania wianków. Następnie fani jednośladów ruszyli do Zakrzewka, gdzie organizatorzy przygotowali rodzinny piknik z poczęstunkiem, animacjami dla dzieci i strażacką kurtyną wodną dla ochłody.

REKLAMA

W trakcie wydarzenia zbierano do puszek pieniądze, które następnie przekazano na rzecz zbiórki dla Matildy Salejko z Silna. Pozyskano także kilku sponsorów, którzy zadeklarowali wpłatę po 5 zł za każdego uczestnika rajdu. Łącznie udało się zebrać z puszek ponad 7,3 tys. zł, a od sponsorów 3 tys. zł, co daje w sumie kwotę nieco ponad 10 tys. zł.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *