Radni gminy Lubicz chcą powołania komisji ws. Lubickich Wodociągów

Box2 Lubicz
Fot. Łukasz Piecyk

Członkowie Rady Gminy Lubicz chcą powołania komisji, która miałaby zbadać sytuację w Lubickich Wodociągach. – Dochodzą do nas głosy z obecnego i byłego zarządu, a także informacje medialne. Chcemy mieć własny pogląd na sprawę – tłumaczył wniosek radny Zbigniew Szczepański.

Propozycję o powołaniu komisji, w skład której wchodziliby członkowie rady, padł na czwartkowej sesji.

REKLAMA

– Sytuacja jest rozwojowa, my musimy podejmować bardzo ważne decyzje, często wychodzące daleko w przyszłość – mówił radny Szczepański. – Chcemy być dobrze zorientowani w temacie i wyrobić sobie opinię na podstawie własnych obserwacji i analiz.

Do wniosku odniósł się wójt Marek Nicewicz.

– Dziękuję za sygnał i zainteresowanie sprawą, która w ostatnim czasie wywołała bardzo dużą dyskusję – mówił włodarz gminy Lubicz. – Decyzję o powołaniu takiej komisji spośród członków rady pozostawiam w gestii przewodniczącego. Z mojej strony obiecuję, że 5 września poinformuję radnych o wszystkich faktach, które do tej pory udało się nam w sprawie zebrać.

Przypomnijmy: 22 lipca do siedziby Lubickich Wodociągów wpłynęła decyzja Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska, która nakłada na spółkę 8 mln 725 tys. zł kary. Wójt gminy Lubicz, Marek Nicewicz, zapowiedział w związku z tym złożenie doniesienia do prokuratury na swojego poprzednika, Marka Olszewskiego i pięć innych osób.

– Prokuratura Rejonowa Toruń – Wschód w Toruniu informuje, że aktualnie trwa w tej sprawie postępowania sprawdzające. Po jego zakończeniu podjęte zostaną dalsze czynności, zależne od wyniki sprawdzeń – mówi Andrzej Kukawski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Toruniu.

Były wójt gminy, obecnie starosta toruński Marek Olszewski poinformował, że skierował przeciwko obecnemu wójtowi Markowi Nicewiczowi pozew o naruszenie dóbr osobistych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *