Rada seniorów w Chełmży. Rozpoczął się nabór

Box2 Chełmża Wiadomości
fot. Pixabay.com

Do 22 marca potrwa nabór kandydatów do chełmżyńskiej rady seniorów. Jakie trzeba spełnić warunki, żeby wejść do tego gremium?

Rada seniorów nie tylko podejmuje inicjatywy na rzecz osób starszych w Chełmży, a także współpracuje z władzami samorządu, opiniując działania dotyczące seniorów. Właśnie ruszył nabór do tego gremium.

REKLAMA

Kandydatów mogą zgłaszać “organy statutowe podmiotów działających na rzecz osób starszych, w szczególności pozarządowych” – czytamy w ogłoszeniu burmistrza Chełmży. Możliwe są też zgłoszenia indywidualne.

W drugim przypadku kandydat powinien zebrać 10 podpisów poparcia udzielonych przez mieszkańców posiadających czynne prawo wyborcze, którzy ukończyli 60. rok życia (listy poparcia powinny zawierać imię i nazwisko, PESEL, miejsce stałego zamieszkania i własnoręczny podpis).

Kandydatem na radnego może być osoba pełnoletnia, zamieszkująca na terenie miasta. Karty zgłoszenia są dostępne w urzędzie miasta (pokój nr 2) lub na stronie internetowej magistratu. Należy je złożyć do 22 marca.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu. Miłośnik architektury modernistycznej, piewca Rubinkowa.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *