Puchar wojewody dla Polskich Kwiatów na XIX Przeglądzie Zespołów Ludowych

Box2 Gmina Chełmża Kultura Wiadomości
fot. strona facebookowa zespołu Polskie Kwiaty

Zespół wokalny Polskie Kwiaty z gminy Chełmża otrzymał puchar wojewody na XIX Przeglądzie Zespołów Ludowych, który odbył się w niedzielę na zamku w Golubiu-Dobrzyniu.

19. edycja Przeglądu Zespołów Ludowych na Zamku Golubskim została połączona z festiwalem smaków i III Turniejem Chłopskim. Podczas tej imprezy Polskie Kwiaty, zespół wokalny z gminy Chełmża po znakomitym występie otrzymał puchar wojewody.

REKLAMA

Polskie Kwiaty w tym roku będą świętować swoje pięciolecie. Zespół wokalny działa przy Centrum Inicjatyw Kulturalnych Gminy Chełmża. Powstał dzięki inicjatywie i pomysłowi Justyny Błaszczyk, dyrektor CIK.

Członkami zespołu są głownie mieszkańcy Grzywny, Brąchnówka, Nawry, Zelgna, Mirakowa, Browiny, Kończewic i Drzonówka. Do zespołu należą zarówno panie, jak i panowie. Polskie Kwiaty prowadzą Teresa i Marek Pużanowscy. Repertuar zespołu to nie tylko piosenki ludowe, ale także przyśpiewki regionalne i pieśni folkowe.

Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu. Miłośnik architektury modernistycznej, piewca Rubinkowa.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *