PTTK zaprasza na wycieczki

Box1 Wiadomości

W najbliższą sobotę Oddział Miejski PTTK im. Mariana Sydowa organizuje dwie wycieczki oraz rajd rowerowy. Będzie do wyboru dłuższa i krótsza trasa, w zależności od kondycji, chęci i możliwości.

Pierwsza wycieczka odbywa się w ramach cyklu “Z przyrodą za pan brat”. Zbiórka o 10:00 spod przystanku MZK linii 31 na Barbarce. Trasa wycieczki będzie obejmować skupisko 6 dębów szypułkowych „Dęby Barbary” – pomnik przyrody na Barbarce czy też ścieżkę dydaktyczną „Mozaika Przyrody” Stawy Przysieckie – Przysiek. Długość całej trasy wyniesie około 8 kilometrów. Wycieczkę poprowadzi Instruktor ochrony przyrody PTTK – Grzegorz Karasiewicz.

REKLAMA

Druga propozycja to “Wędrówki rodzinne z PTTK”. Spotkanie uczestników na dworcu Arrivy o 7:45, skąd kwadrans później nastąpi wyjazd do Wielkiej Nieszawki. Trasa wyprawy będzie wiodła z Wielkiej Nieszawki, do ujścia Strugi Zielonej, następnie przez Dybowo, Kąkol, Małe Jarki do leśniczówki Zielona, a stamtąd powrót do Kąkola. Turyści drogę do Torunia pokonają koleją. Cała trasa wycieczki będzie liczyła około 18 km. Wyprawę poprowadzi przodownik turystyki pieszej Rajmund Czechowski. Celem wycieczki będę pozostałości związane z osadami młyńskimi, które niegdyś funkcjonowały na Strudze Zielonej.

W sobotę także XV Rajd Rowerowy „Śladami Błogosławionego ks. St. W. Frelichowskiego” organizowany wspólnie z X Liceum Ogólnokształcącym. Zbiórka cyklistów o 8:30 na placu błogosławionego księdza Frelichowskiego, stamtąd wyjazd na trasę Toruń-Chełmża-Barbarka-Toruń, która liczyć ma około 40 kilometrów. Trasę rajdu poprowadzą przodownicy turystyki kolarskiej: Bogusław Jankowski oraz Leszek Marcinkowski.

Uczestnicy wszystkich wydarzeń proszeni są o zachowanie odpowiedniego dystansu społecznego i przestrzeganie obecnie obowiązujących przepisów epidemicznych.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *