Przyznano stypendia sportowe marszałka

Samorząd Województwa Wiadomości Województwo
Gala wręczenia stypendiów sportowych, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

6 marca, w hotelu Filmar w Toruniu, stypendia sportowe marszałka województwa odebrali sportowcy, medaliści mistrzostw świata Europy i Polski, reprezentujący aż dwadzieścia siedem dyscyplin. 236 osób otrzymało wsparcie finansowe. Pierwszy raz beneficjentami zostali zawodnicy bilarda i wspinaczki sportowej.

– Nasze stypendia to wsparcie w rozwoju sportowych pasji i profesjonalnych karier. Kierujemy je do młodych zawodników, którzy moją już na koncie pierwsze poważne sukcesy. W tym roku w gronie stypendystów mamy kilkunastu medalistów mistrzostw świata i Europy – mówi marszałek Piotr Całbecki.

REKLAMA

Aneta Jędrzejewska, członek zarządu województwa oraz radni województwa Jacek Gajewski, Robert Malinowski i Adam Banaszak zajęli się wręczaniem stypendiów. 45 osób, które zajęły miejsca medalowe w Mistrzostwach Świata i Europy otrzymało najwyższe wsparcie. Stypendyści startują w sportach olimpijskich i dyscyplinach objętych systemem sportu młodzieżowego.

Zawodnicy otrzymali wsparcie w wysokości od 200 do 350 zł miesięcznie na okres 10 miesięcy. Stypendystów mogły zgłaszać kluby i stowarzyszenia sportowe z terenu województwa. Samorząd przeznaczył na stypendia 676 tys. zł.

Ranking dyscyplin według liczby przyznanych stypendiów:

  1. Wioślarstwo 32
  2. Kolarstwo 31
  3. Hokej na trawie 29
  4. Lekkoatletyka 26
  5. Pływanie 17
  6. Kajakarstwo 14
  7. Gimnastyka 10

PEŁNA LISTA STYPENDYSTÓW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *