Przyznano stypendia sportowe marszałka

Samorząd Województwa Wiadomości Województwo
Gala wręczenia stypendiów sportowych, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

6 marca, w hotelu Filmar w Toruniu, stypendia sportowe marszałka województwa odebrali sportowcy, medaliści mistrzostw świata Europy i Polski, reprezentujący aż dwadzieścia siedem dyscyplin. 236 osób otrzymało wsparcie finansowe. Pierwszy raz beneficjentami zostali zawodnicy bilarda i wspinaczki sportowej.

– Nasze stypendia to wsparcie w rozwoju sportowych pasji i profesjonalnych karier. Kierujemy je do młodych zawodników, którzy moją już na koncie pierwsze poważne sukcesy. W tym roku w gronie stypendystów mamy kilkunastu medalistów mistrzostw świata i Europy – mówi marszałek Piotr Całbecki.

REKLAMA

Aneta Jędrzejewska, członek zarządu województwa oraz radni województwa Jacek Gajewski, Robert Malinowski i Adam Banaszak zajęli się wręczaniem stypendiów. 45 osób, które zajęły miejsca medalowe w Mistrzostwach Świata i Europy otrzymało najwyższe wsparcie. Stypendyści startują w sportach olimpijskich i dyscyplinach objętych systemem sportu młodzieżowego.

Zawodnicy otrzymali wsparcie w wysokości od 200 do 350 zł miesięcznie na okres 10 miesięcy. Stypendystów mogły zgłaszać kluby i stowarzyszenia sportowe z terenu województwa. Samorząd przeznaczył na stypendia 676 tys. zł.

Ranking dyscyplin według liczby przyznanych stypendiów:

  1. Wioślarstwo 32
  2. Kolarstwo 31
  3. Hokej na trawie 29
  4. Lekkoatletyka 26
  5. Pływanie 17
  6. Kajakarstwo 14
  7. Gimnastyka 10

PEŁNA LISTA STYPENDYSTÓW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *