Przyłącz się. Gmina Lubicz prowadzi prace kanalizacyjne

Lubicz
Fot. nadesłane

Pierwsze prace rozpoczęły się pod koniec kwietnia na ul. Żytniej i Olimpijskiej. Roboty, obejmujące łącznie dziesięć ulic, zakończyć się mają do 31 października.

Obecny etap inwestycji obejmuje ulice: Osiedlową, Osikową, Cisową, Żytnią, Makową, Oliwkową, Olimpijską, Pod Dębami, Poprzeczną i Okrągłą. W związku z pracami na terenie sołectwa występują utrudnienia w ruchu.

REKLAMA

– Wspólnie z wykonawcą ustaliliśmy zmiany w taki sposób, aby uciążliwości były jak najmniej dotkliwe dla mieszkańców – mówi Grażyna Buczeń, kierownik Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej i Komunalnej w Lubiczu.

W Lubickich Wodociągach już można składać wnioski o przyłącze kanalizacji sanitarnej. Wśród dokumentów należy przedstawić oświadczenie o prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane oraz mapką geodezyjną (sytuacyjno-wysokościową skala 1:500 lub 1:1000) swojej działki. Tę uzyskać można w Starostwie Powiatowym w Toruniu.

Zgodnie z kontraktem wykonawca robót podprowadzi rurę przyłączeniową kanalizacyjną fi 150 do granicy działki. Przyłączenia gospodarstwa dokonać będzie musiał właściciel już we własnym zakresie lub zlecając prace Lubickim Wodociągom. Podobne działania podjąć musi w przypadku likwidacji szamba. Należy pamiętać, że konieczne jest jego całkowite opróżnienie i zasypanie.

Po wykonanych pracach pozostaje tylko podpisanie umowy na odbiór ścieków, a po oddaniu do użytkowania sieci kanalizacyjnej – jej codzienna eksploatacja. Więcej informacji dot. inwestycji znaleźć można na stronie www.lubicz.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *